izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Blog Kurarken Hangi Yazılımı Seçmeliyim?

blogpostÇoğu kişi şahsi tecrübelerini aktarmak amacıyla bir blog kurmak isteyebilir. Nitekim günümüzde görüyoruz ki blog kurma oranı oldukça yüksek boyutlara ulaşmış durumda. Her ne kadar sosyal ağlar olsa da onların bize vermiş olduğu alan maalesef yetersiz kalıyor. Bu yüzden de blog kurma fikrine yönelip seçim yaparken tıkanıyoruz.Blog kurarken sistemin seçimi için dikkat edilmesi gereken en temel şart fakir veya zengin içerikli olmasıdır. Eğer bir web sitesi fakir içeriğe sahip olacaksa bu sizin arayüz gibi değerlere önem vermediğinizi gösterir.

Yani ben sadece yazı yazmak istiyorum bu yüzden yazılarım her şeyden daha ön planda diyorsanız ücretsiz blog hizmetleri arasında en ideal olan Blogger’ı seçmeniz gerekir. Bunun sebebiyse Blogger’ın Google’ın hizmeti olmasıdır. Blogger tabanlı siteler çok hızlı index alıp, çok rahat bir şekilde yükselişe geçebilirler. Bu da elbette sizi çok büyük avantajlara kavuşturması anlamına gelir. Ancak zengin içeriğe sahip bir web sitesi kurma planlarınız varsa Blogger sizin için çok kısıtlı gelecek ve ihtiyaçlarınıza cevap veremeyecektir. O yüzden özel script gibi yada bugüne kadar kendini kanıtlamış dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan WordPress yazılımını kullanarak sitenizi kurabilirsiniz.

WordPress oldukça önemli bir yazılım olduğu için altyapısına uygun üretilen binlerce tema bulunmaktadır. Bu temalara İnternet üzerinden ücretli yada ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Ancak kaliteli bir iş için ücretli temalara yönelmek daha mantıklı olacaktır. Themeforest gibi ünlü İnternet mağazalarından tema satın alabilirsiniz. Üstelik her zevke uygun tema bulabilmekte çoğu zaman mümkün olmaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.