izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Çözümü ?

Google Play İndirme Bekleniyor Sorunu Çözümü ? 1Android işletim sisteminin en büyük ve kapsamlı  uygulama mağazası Google Play Store, içerisinde bulunan milyonlarca uygulama ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Her gün milyonlarca uygulamanın indirildiği Google Play Store’da uygulama indirirken bazen çeşitli sorunlar kullanıcıların karşısına çıkıyor.

En çok karşılaşılan sorunlardan biri de, Google Play Store’da indirme bekleniyor hatası. Bu hata meydana geldiğinde indirmeye çalıştığınız uygulama hiçbir şekilde inmez veya uzun süre bekleterek kullanıcının sabrını zorlar.

Ancak oluşan bu hatayı, aşağıdaki adımları izleyerek tamamen çözmek mümkün. Tek yapmanız gereken; aşağıda verdiğimiz adımları eksiksiz uygulamak.

Google Play indirme bekleniyor sorunu için çözüm adımları
Bu sorun birden fazla nedenden dolayı meydana gelebilmektedir. Bu yüzden çözümü için birçok yöntem mevcut. Daha önce denenmiş ve işe yarayan bu yöntemleri deneme, yanılma yoluyla cihazınıza uyguladıktan sonra çözüme ulaşacaksınız.

 

Sayfa İçeriği

Arka planda güncellenen uygulamalar var mı, kontrol edin

Daha önce de söylediğimiz  gibi bu sorun birden fazla nedenden dolayı meydana geliyor olabilir. Google Play Store’da arka planda güncellenen veya daha önce indirmeye başladığınız uygulamalar olduğu zaman mevcut indirme işlemi bitmeden yeni indirme işlemi başlamayacaktır. Bu nedenle biraz beklemeniz gerekecek.

Ancak uygulamayı indirmek için beklemek istemiyorsanız,;

-Google Play Store’u açın

-Sol üst tarafta yer alan ”Uygulamalarım ve Oyunlarım” bölümünü açın.Burada güncellenen ve indirilen uygulamalar karşınıza çıkacaktır.Eğer indirme işlemi devam eden bir uygulama varsa sağ tarafta bulunan X seçeneğine basarak iptal edebilirsiniz.Bu işlemi tamamladıktan sonra istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz.

 

Uygulama indirme tercihini kontrol edin

Birazdan bahsedeceğimiz  yöntemle bağlantılı olan uygulama indirme tercihleri, Google Play indirme bekleniyor sorununun neden olur. Çoğu zaman bu tercihler ”herhangi bir ağ üzerinden” olarak işaretlidir. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı bu seçenek kendiliğinden değişerek indirme bekleniyor sorunu yaşamanıza neden olur. Bu sorunu düzeltmek için:

Google Play Store’u açın
-Sol üst köşede yer alan ”Menü” seçeneğine tıklayın
-Uygulama indirme tercihi bölümünü açın”Herhangi bir ağ üzerinden” seçeneğini ayarlayın

 

Ön belleği ve verileri temizleyin

Yukarıda uyguladığınız işlem işe yaramadıysa ve hala Google Play üzerinde indirme bekleniyor sorunu yaşıyorsanız, Google Play Store’un ön belleğini ve verilerini temizlemeniz gerekiyor.

Google Play Store’da dahil olmak üzere birçok uygulama verileri ön belleğe kaydeder. Ancak aradan belirli bir zaman geçtikten sonra bu uygulamaların ön belleği dolar ve yavaş çalışmaya başlar. Bu nedenle uygulamaların ön bellek ve verilerini temizlemek uygulamaların daha hızlı çalışmasına imkan sağlayacaktır.

Google Play Store’u tamamen kapatın

Ayarlar’ı açın ve uygulamalar sekmesine gidin

-Daha sonra uygulamalar arasından Google Play Store’u bulun

Depolama seçeneğine tıklayın

-İlk olarak ”ön belleği temizle” daha sonra ”verileri temizle” seçeneklerine tıklayın.

-Telefonunuzu yeniden başlatarak istediğiniz uygulama indirebilirsiniz.

 

Google Play Store’u internet tarayıcısı üzerinden açın

Uyguladığınız yöntemlerden hiçbiri işe yaramıyorsa, Google Play Store’u internet tarayıcısı üzerinden açabilirsiniz.

Bu aşamada yapmanız gereken şey; tarayıcının sizi direkt Google Play Store uygulamasına yönlendirmemesi için üzerine basılı tutarak ”yeni sekmede aç” seçeneğine tıklayın. Daha sonra Google hesabınızı girerek uygulamayı indirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.