izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Burun Estetiği Öncesi ve Sonrası

burunTürkiye’de en çok uygulanan cerrahi operasyon olan burun estetiği ameliyatı, hastaların arzu ettikleri düz, kalkık buruna kavuşmalarını sağlar. Burun yüzün en belirgin parçasıdır ve yüzün güzelliğini göstermede en önemli araçlardan biridir. Burun estetiği ameliyatının öncesinde ve burun estetiği ameliyatının sonrasında birtakım işlemler uygulanır. Burun estetiği fiyatları doktorun uzmanlığına göre değişiklik göstermektedir. Kabaca bir fiyat verilmesi gerekirse ülkemizde 2000 TL ile 5000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Burun estetiği ameliyatı öncesinde hastanın ameliyat olabilmesi için birkaç nedeni olması gerekmektedir. Herkes burun estetiği ameliyatı olamaz. Hastaların burnunda ; ezik, kırık meydana gelmiş olması, burnun yandan bakılınca biçimsiz durması, burun ucunun sarkık durması gibi nedenlerden birine sahip olmaları gerekmektedir. Daha sonra uzmanın hastaya, ameliyat sırasında ve ameliyattan sonra neler olacağını, ne gibi sonuçlar elde edilebileceğini, bunun nasıl bir ameliyat olduğunu anlatması gerekmektedir. Hastaya, teknolojiyi kullanarak, her burun yapısını göstermeli ve hastayla ortak bir sonuca varmalıdır. Kişinin yüz hatlarına uygun, kişinin yakınları tarafından eleştiri almayan operasyon başarılı bir operasyondur

Burun estetiği ameliyatı sonrasında, burnun kemiklerini ve kıkırdaklarını korumak için buruna atel uygulanmaktadır. Artık ameliyat sonrasında beyaz alçı yerine, termal splint denilen atellerden kullanılmaktadır. Burun ameliyatı, tıbbın da gelişmesiyle, ağrısız ve hasta için kolay bir ameliyattır. Ameliyat sonrasından itibaren 7 gün için de atel çıkarılır fakat hastanın yüzünde birtakım şişlikler kalabilir. Yaklaşık bir yılda tam iyileşme gözlenebilir. Burun ameliyatı fiyatları operasyonun ciddiliğine bağlıdır. Fakat hastanın burun yapısına ve şekline göre de değişebilir. Cerrahların net fiyat verebilmesi için muayene olunması gerekmektedir ve devlet sigortaları bu ameliyatları karşılamamaktadır.

Ülkemizde burun estetiği ameliyatı, en çok tercih edilen ameliyatlar listesinde en üst sırada yer almaktadır. Bu tür ameliyatların devlet sigortası tarafından karşılanmaması, hastaları yüksek burun estetiği fiyatlarını ödemeye itmiştir. Hastaların burun estetiği ameliyatı sonrasındaki iyileşme sürecinin olumlu olması da hastaları bu tür operasyonlar geçirmesini sağlamıştır. Hasta tedavi için ortalama bir ailenin aylık gelirinin 2-3 katını ödeyebilmektedirler.
Detaylı Bilgi için :*http://drleylaarvas.com/burun-estetigi.html

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.