izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Coronavirüs İçin Çinli Bilim İnsanları Son Derece Etkili Antikor Tespit Etti

Coronavirüs İçin Çinli Bilim İnsanları Son Derece Etkili Antikor Tespit Etti 1Dünya çapında Covid-19 enfeksiyonlarının sayısı 850.000’i geçtiğinde ve ölüm 42.000’in üzerinde olduğunda, bir tedavi ya da aşı bulmak için yarış devam ediyor. Çin’de bir bilim adamı ekibi, virüsün insan hücrelerine girmesini engellemede “son derece etkili” birkaç antikor bulduktan sonra bu hedefe doğru bir adım atmış olabileceğini söylüyor.

Reuters ile yaptığı röportajda , Pekin’deki Tsinghua Üniversitesi’nden Zhang Linqi, ekibinin ve Shenzhen’deki 3. Halk Hastanesindeki bir grubun Ocak ayında Covid-19’dan iyileşen hastalardan kan örnekleri toplamaya başladığını söyledi. Virüs proteinleri ile “güçlü” bağlantı kurabilen 206 monoklonal antikoru izole etmeyi başardılar.

Bilim adamları, test ettikleri ilk 20 antikordan dördünün virüsün insan hücrelerine girmesini engelleyebildiğini, ikisinin de bu görevde “son derece iyi” olduğunu keşfettiler.Ekip şimdi en güçlü antikorları tanımlamaya ve virüs mutasyon şansını azaltmak için birleştirmeye çalışıyor.

Antikorlar, risk altındaki insanlar için bir ilaç oluşturmak için kullanılabilir, bu da Covid-19’a yakalanmalarını önler. Her şey yolunda giderse, sadece altı ay içinde insanlar üzerinde test edilebilir. Reuters, bir ilacın hastalar üzerinde kullanımı onaylanmasının normal olarak yaklaşık iki yıl sürdüğünü, ancak pandemi nedeniyle sürecin hızlandırılabileceğini not eder.

Zhang, “Antikorların önemi tıp dünyasında onlarca yıldır kanıtlanmıştır” dedi. “Kanser, otoimmün hastalıklar ve bulaşıcı hastalıkları tedavi etmek için kullanılabilirler.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.