izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Discord iOS Kullanıcılarını Engelliyor!

Discord, oyuncuların video oyunu oynarken sesli-yazılı iletişim kurmalarını sağlayan oyunları daha keyifli hale getiren bir program bir çok iOS kullanıcısını üzecek bir karar aldı.

Discord iOS Kullanıcılarını Engelliyor! 1Discord tüm iOS kullanıcılarını NSFW sunuculardan engelliyor. NSFW (Not Safe For Work) herhangi bir belgede, videoda ya da fotoğrafta belirtilebilir. NSFW etiketine sahip olan belge, video veya görsel +18 içerikler barındırır. Discord sunucularındaki bu etiket, sunucu içerisindeki kanallara koyulabiliyor. NSFW etiketi, kullanıcıları o içeriklere karşı uyarıyor. Discord’un bu güncellemesi iOS kullanıcılarını doğrudan etkiliyor.

Discord, NSFW etiketinin daha önce kanallarda kullanılmasını sağlıyordu. Yeni güncelleme ile birlikte NSFW etiketi tüm sunucuda kullanılabilecek. Eğer sunucunun tamamı NSFW içerik barındırıyorsa ve sunucu teması bunun üzerine ise sunucu otomatik olarak bu etiketi alıyor. Sunucuda birkaç tane NSFW etiketine sahip kanal olması o sunucuya NSFW etiketi vermiyor. iOS platformundaki tüm kullanıcıların (18 yaşından büyükler dahil) NSFW etiketine sahip sunuculara katılması ve erişmesi engelleniyor. 18 yaş üstü iOS kullanıcıları aynı hesaplar ile Discord’un web ve masaüstü sürümlerinde NSFW etiketine sahip sunuculara katılabilecekler.

Discord iOS Kullanıcılarını Engelliyor! 2

Hesap sahipleri eğer yanlışlıkla 13-17 aralığındaki bir yaşı seçerlerse, Discord’un Trust & Safety paneli üzerinden bunu kanıtlamak zorundalar. Yaşınızı kanıtlamak için öncelikle fotoğraflı kimliğiniz olmalı. Kimliğiniz ile kağıda yazılmış kullanıcı adınızın birlikte fotoğrafını çekmeniz ve Trust & Safety ekibine bu link üzerinden göndermeniz gerekiyor. Eğer sunucunuzun nedensiz bir şekilde NSFW etiketi aldığını düşünüyorsanız onu da Trust & Safety ekibine iletmeniz gerekiyor.

Gel gelelim Discord’un tüm iOS kullanıcılarını NSFW sunuculardan engellemesinin en büyük nedenine, Apple’ın uygulama yönergelerinden kaynaklandığı düşünülüyor. Apple, NSFW içerik barındıran uygulamaları veya bu uygulamalar içerisinde kullanıcılar tarafından NSFW içerik üretilmesini istemiyor. Bu kural ihlal edildiğinde Apple, App Store üzerinden geliştiricisine haber vermeden uygulamayı kaldırabilme hakkına sahip oluyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.