izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

EHLİYET SINAVI VE EHLİYET SINAVI SORULARI

Ehliyet sınavı 50 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi ise 45 dakikadır. Soruların dağılımı şu şekilde yapılmıştır. Toplam 50 sorunun, 12 sorusu ilk yardım konusuna, 23 sorusu trafik ve çevre konusuna, 9 sorusu araç tekniği konusuna ve son olarak 6 soru ise trafik adabı konusundan sorulmaktadır.Şimdi bu konuları sizin için teker teker inceleyeceğiz.56

Ehliyet sınavı sorularının birçoğu şekilsel içerikten oluşur. Teori sınav sorularının yerine geçen bu sorular, kişinin ezberden çok mantık yürütmesiyle çözülebilecek sorulardır.

Bütün sınavlara çalışırken yapmamız gereken ilk olarak düzenli ve planlı çalışma olmalıdır. Sürücü belgesi sahibi olmak için girilen bu sınava hazırlanırken yapmamız gereken soruların sınavdaki ağırlık oranlarını göz önünde bulundurmak olmalıdır. Sınavda ağırlık verilmesi gereken konular 23 soru ile trafik ve çevre ile 12 soru olan ilk yardım konularıdır. Bu konulara çalışırken yapılması gereken tekrar tekrar eski geçmiş sınav sorularını çözmek olmalıdır. Geçmiş sınav soruları incelenerek ne tür sorular sorulduğu çok rahat bir şekilde anlaşılmaktadır. Ayrıca sınavda geçmiş sorular çıkma olasılığı oldukça fazladır. Sorulabilecek soru sayısı kısıtlı olduğu için ehliyet sınavında sık sık geçmiş sınav soruları sorulmaktadır. Bu yüzden geçmiş sınav sorularından bol bol tekrar yapmayı ihmal etmeyiniz.

Tüm bunları yaparken bir yandan da ek olarak tüm konulara da genel olarak çalışmak gerekir. Sadece geçmiş sınav sorularına çalışmak sınavı geçmemiz için yeterli gelmez. Ehliyet sınavı sorularının çoğu ayrıntılı bilgi gerektirmez ama yine de az da olsa bilgi gerektirir. Bunun için yapmamız gereken ehliyet sınavıyla ilgili bir konu anlatım kitabı alıp onun üzerinden sınava hazırlanmaktır. Tüm bunları yaptığınız zaman ehliyet sınavı sorularından korkmanız için hiçbir sebep yoktur. Kolaylıkla soruların üstesinden gelip sınavı çok rahat bir şekilde geçeceksinizdir. Kitaptan konular çalışıldığı ve geçmiş ehliyet sınav soruları çözüldüğü disiplinli bir çalışma programı ile başarınız kendiliğinden gelecektir.

https://www.ehliyetsinavsorularii.com

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.