izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı? 1Yaşam alanları her insan için oldukça fazla önemlidir. Yaşam alanlarını kişiler kendileri için en iyi hale getirdiklerinde yani ev dekorasyonu adımlarını tam olarak izlediklerinde hem psikolojik hem de sosyolojik açıdan kendilerini iyi hissederler. Bazı kişiler için ev dekorasyon içeriğinde renklerin önemi büyüktür. Renklerin tam olarak göze yansıyabilmesi için bazı durumlarda zıt renkler kullanmanın da önemi büyüktür. Mutfak dekorasyonu, çocuk odası dekorasyonu tüm evin dekorasyonunu tamamlayan ayrıntılardır. Renk uyumu çoğu zaman tüm evde kullanılmalıdır. Tüm evde kullanılmayan ev dekorasyon renkleri oda içinde ya zıt renklerden veya bir birine uyum sağlayan renkler ile oluşturulmalıdır.

Renkler kadar ev dekorasyonunda kullanılacak olan eşyaların modelleri de önemlidir. Model olarak keskin kenarlı mobilyalar seçildi ise mutlaka tümünün keskin kenarlı, yuvarlak tipli mobilyalar seçildi ise tüm salon veya tüm eve yayılan dekorasyon modellerinde yuvarlak tipli mobilyalar kullanılmalıdır. Bahçe dekorasyonları ise her zaman zevklere göre ayarlanabilir. Çoğu kişi için canlı çiçekler bahçe dekorasyonlarında önemli iken bazı kişileri çok fazla uğraştırdığından bahçe dekorasyonlarında canlı olmayan genellikle plastik ürünleri kullanmayı tercih ederler.

Duvar Rengi Seçimi

Ev dekorasyon örnekleri seçimlerinde dekorasyonblog olarak siz değerli okurlarımıza destek olmaktayız. Ev dekorasyonlarında masa seçimi, koltuk seçimi, perde seçimi önemli olduğu kadar duvar rengi seçimi de oldukça fazla önemlidir. Duvar renginin koyu renk veya çok açık renk olması insani olarak yaşam alanlarında psikolojimizin iyi olmasına veya kötü olmasına bile etkendir. Son zamanlarda duvar rengi olarak açık renklerin tercih edilmesi daha mat ve daha koyu renkli koltukların ve mobilyaların moda olmasıdır. Eğer bir yaşam alanında koyu renkli mobilyalar tercih ediliyor ise, o yaşam alanında mutlaka parlak renklerde hatta bir miktar sim rengi kullanılabilen duvar boyaları tercih edilmelidir. Eğer duvarlarda tablo kullanılması tercih ediliyor ise duvarlara mutlaka mat renkli bir kısmı koyu renkli olan tablolar asılmalıdır. Renk kombinasyonu ayarlamada daha iyi bir görüntü alabilmek için açık renkli mobilya kullanımı mutlaka birkaç ton koyu renk duvar boyası ile kullanılmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.