izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Türk Hacker Grubunun Üyesi İngiltere’de Tutuklandı

Geçtiğimiz günde kendilerini “Turkish Crime Family” adını veren Türk Hacker Grubu ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmıştık. O grubun üyesi İngiltere’de tutuklandı.

Söz konusu grup adını son zamanlarda dünya basınına Apple’ın iTunes uygulamasına yaptığı sızıntılar ile tehdit etmesi ile başladı. Grup çok sayıda iTunes hesabını ele geçirdiğini duyurmuş ve Apple’dan bu hesapların güvenliği için para talep etmişlerdi.

Apple’dan milyonlarca hesabın korunması için 100.000 $ para veya iTunes hediye çeki talep eden hacker grubu, tüm dünyaca popülerleşmiş ve bu popülerleşme ile birlikte haklarında birçok dava açılmıştı.

Apple, yapılan iTunes sızıntılarına yönelik yeni açıkların olduğu açıklaması birçok kişi tarafından konuşulunca cevap verme zorunluluğunda kaldı. Yaptığı açıklamalarda kendilerine gönderilen resimlerin önceki açıktan çekilen görüntülerden ibaret olduğunu ve bu durumdaki tüm sızıntıları iddia etmişti. Ancak birçok firma bu konuda haber yaparak Turkish Crime Family’nin bu durumda haklı olduğunu ve yaptıklarının gerçeği yansıttığını iddia etmişti.

Grup ile Apple arasındaki bu atışma devam ederken grubun bir üyesi olduğu iddia edilen 20 yaşındaki genç İngiltere’de tutuklandı.

Çeşitli kaynaklar tarafından doğrulanan habere göre İngiltere Ulusal Koruma Kurumu (NCA) kapsamı altında yakalanan bu üyenin suçu “Hack ve gasp” olarak belirtildi.

İngiltere Ulusal Koruma Kurumu’nun sözcüsü “Ulusal Suç Ajansına mensup memurların, 28 Mart Salı gününde Londra’da bulunan, Bilgisayar Hatalı Kullanım Yasası ve gasp suçlarına yönelik şüphelendiği bir ismin adresini aradı. Bu arama sonuçlandı ve belirtilen adreste bulunan 20 yaşındaki genç erkek tutuklandı.” açıklamasında bulundu.

Apple her ne kadar hiçbir şekilde iCloud üzerinde güvenlik açığının olmadığını ve Turkish Crime Family’nin yayınladığı bu haberde belirtilen görsellerin eski açıktan kalma görseller olduğunu ifade etse de bu kişilerin gerçekten de bu tür işler ile uğraştığı ortada.

Apple bu konuda bu suçları tespit etmek için genci yakalayan kolluk kuvetleri ile birlikte çalışmalarını yürütecek.

Her ne kadar doğru olmadığı savunulsa da Apple ve İngiliz emniyet güçleri söz konusu Türk grubun peşindeler. 7 Nisan’da 200 Milyon iCloud hesabına fabrika sıfırlaması uygulayacağını açıklayan grupta bu konu hakkında sessizlik devam ediyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.