izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Falcon 9 Başarılı Şekilde İniş Yaptı!

falcon-9-basarili-sekilde-inis-yaptiSizlere bir gün öncesinde SpaceX’in yakın bir zaman diliminde uzaya roket fırlatacağını bu haberimizde bildirmiştik. Son zamanlarda oldukça etkili işlere imza atan SpaceX’, Nihayetinde Falcon 9’u başarılı bir şekilde okyanusun ortasında ki uzaktan kontrollü bir platforma indirmeyi başardı.

SpaceX’in yapmış olduğu çalışmalar tarihe imza atacak nitelikte. Falcon 9 roketi ile Uluslararası Uzay İstasyonu’na özellikle Mars görevlerinde kullanılması planlanan önemli bir bilimsel çalışmaları taşıyan firma, Bir başarılı test daha gerçekleştirdi bu testin sonucu oldukça tüm dünyayı etkilemeyi başardı.

Geride bıraktığımız dönemlerde tekrardan Falcon 9 ile birlikte dört farklı dikey iniş testi gerçekleştiren ve bu testlerde bir türlü istediği sonuca kavuşamayan SpaceX, Bütün olumsuzluklara karşı yığılmadan Falcon 9 ile şansını bir kez daha denedi ve şeytanını bacağını kırmayı başardı. Uluslararası Uzay İstasyonu’na çıkarak çalışmaların bulunmuş olduğu Dragon uzay kapsülünü teslim eden Falcon 9, Dünya atmosferine girmesi anında okyanus sınırları içerisinde konumlandırılan iniş platformuna başarılı bir şekilde dikey inişini tamamlamayı başardı.

SpaceX firmasının arkasında yatan isim güçlü isim Elon Musk. Gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar ile lakabı Tony Stark olan Musk, Falcon 9 üzerinde etkili projelerin olduğunu dile getirdi. Elon Musk’ın geniş çalışma rehberinden bir tanesi olan SpaceX günden güne daha da iyi bir hale geliyor yakın bir zaman diliminde artık uzayda yer alan tüm çöp roketleri toplama kararı alarak çalışmalarını bir adım daha öne çıkartmayı hedeflediklerini dile getirdiler.

SpaceX’in bünyesinde boy gösteren Falcon 9’un günden güne gelişmesine yakın bir zaman diliminde tanık olabiliriz, Firma yapacağı yeni güncellemeler ile birlikte artık uzay çağına tamamen farklılık yaratacağı belli ediyor. SpaceX’in almış aldığı kararlardan bir tanesi de Falcon 9 ve sonrasında üreteceği roketlerinde çok daha stabil bir yazılım geliştirerek özellikle bu yazılımın büyük kısmında iniş konusu üzerinde duracak olan firma devrim gibi adım atmaya devam edecek gibi duruyor.

SpaceX’in bu başarısı hakkındaki düşüncelerinizi bizimle konu altındaki yorum kısmından bildirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.