izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Fransa Vizesine Nasıl Başvurulur?

Fransa için Schengen vizesi uygunluğu bordo renkli TC vatandaşları için geçerlidir. Fransa/Schengen bölgesine vizesiz giriş ise gri, siyah ve yeşil renkli pasaporta sahip kişilere mahsustur. Bunun dışında kalan ve fransa vizesi başvurma hakkına sahip üçüncü ülke vatandaşları vizeli girişe dahildir.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa vizesi almak için ilerleyen işlemler sırasıyla şu şekildedir.

FRANSA-VISAS web sitesi üzerinden hesap oluşturulmak ve başvuru formunu doldurmak

VFS Global Fransa vize başvuru merkezi üzerinden randevu almak

Fransa vize başvuru ücretinin yatırılması

Gerekli evraklarla birlikte başvuru merkezine gidilmesi ve başvuru işleminin başlatılması

Fransa vizesi almak adına başvuru yapılacak Fransa vize türüne göre evrak listesi değişmektedir. Gerekli evrakları hazırlamalı ve fransa vizesi başvuru formunun doldurması, akredite acenteler veya ikamet edilen yere göre İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmir’deki Fransa vize başvuru merkezinden randevu almak gerekir.

Fransa vize başvuru formu Fransa resmi internet sitesinden online olarak doldurulabilir. Randevu gün ve saatinde vize merkezinde şahsen bulunmak ve teslim almak gerekir. Eğer kişiler son 59 gün içinde Schengen vizesi almış ise başvuru merkezine gitmeden de yetkili bir kimse tarafından kurum aracılığı ile vize başvuru işlemi tamamlanabilir.

Fransa Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Fransa vizesi için randevu alma işlemleri birkaç adımda tamamlamak mümkündür.

Fransa Hükümeti resmi web sitesinden vize için randevu almak.

“Effectuez votre demande de visa sekmesi üzerinden üyelik oluşturmak ve başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmak.

Formu doldurduktan sonra bir çıktısını almak.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra isim-soyisim, e-posta adresi, telefon numarası gibi kişisel bilgiler sisteme eksiksiz girilmeli ve randevu tamamlanmalıdır.

2023 Fransa Vize Ücreti Ne Kadar?

Yetişkin bireyler için Fransa vizesi ücreti 80 Euro olmakta, 6-12 yaş arası çocuklar için ise 40 Euro, 6 yaşından daha küçük çocuklar için fransa vizesi ücretsiz olmaktadır. Fransa transit vizesine 80 Euro ücret alınırken uzun süreli vize ücreti ise 99 Euro olmaktadır.

Fransa vize harç ücreti, vize başvurusu sırasında nakit olarak Euro cinsinden ödenir. Farklı bir para birimi veya kredi kartı geçerli değildir. 2023 seyahat sağlık sigortası, tercüme ve noter işlemleri danışmanlık hizmeti ile beraber Fransa vize ücreti ortalama olarak 195 Euro tutar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.