izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Gelişmiş Oyun Sitesi Oyun Gemisi

Çocukların kişisel ve fizyolojik gelişimleri açısından önemli bir araç olduğu kanıtlanmış olan oyun kavramının özellikle hiperaktif ya da konsantrasyon sorunu yaşayan çocuklar açısından büyük oranda fayda sağladığı Nasa tarafından yapılan araştırmalar sonucunda belgelenmiştir. Bilgisayar oyunları oynamakta olan çocuk, genç ya da yetişkinlerde dikkat ve konsantrasyonun arttığı ve stres seviyesinin azaldığı gözlemlenmiştir.
Dünya çapında yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki el göz koordinasyonu ve odaklanmayı geliştirme konusunda büyük yarar sağlayan bilgisayar oyunları aynı zamanda keyifli zaman geçirilmesini sağlamaktadır. Birçok kuruluş tarafından yapılan çalışmalar sonucunda bilgisayar oyunlarının doğru zamanlama ve yaşa uygun oyun seçimleri ile zekâ gelişimini olumlu olarak etkilediği ortaya konmuştur.Gelişmiş Oyun Sitesi Oyun Gemisi 1

Bilinen yanlış kanının aksine bilgisayar oyunları oynamanın bireyle üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Her tür faaliyette olduğu gibi çok fazla oyun oynamanın beyin, göz ve diğer organlar üzerinde olumsuz etkiler yaratacağı bilinmektedir. Zekâ geliştirmeye yönelik el, göz koordinasyonunu artıran ve dikkat odaklanmasını sağlayan flaş oyun kategorilerinin en gelişmiş ve en keyifli türlerini oyun gemisi adlı sitede bulabilirsiniz.
Bilgisayar oyunları ile ilgili dikkat çekici araştırmalardan biri de Kaliforniya Üniversitesi’nden Patricia Greenfield’ın yaptığı çalışma sonuçlarıdır. Greenfield’ın gerçekleştirdiği deneylerde bilgisayar oyunlarının, çocuğun sembolik kodları çözme yeteneğini ve analitik düşünmesini geliştirdiğini ortaya koymuştur.

Washington Üniversitesi ve birçok özel kuruluş tarafından yapılan deneylerde, bilgisayar oyunları oynayan çocukların oynamayanlara oranlabteoriyi pratiğe dönüştürmekte çok daha başarılı oldukları bazı sorularda da diğer yaşıtlarından daha zeki oldukları saptanmıştır. Bir diğer olumlu tespit ise genellikle İngilizce olarak kurgulanmış olması nedeni ile çocuklarda yabancı dil gelişimine katkıda bulunmaktadır. Türkçe ve İngilizce birçok etkin oyun türünün yer aldığı oyun gemisi sitesinde her yaş grubuna uygun oyunlar yer almaktadır. Eğlenceli, etkin ve verimli zaman geçirmek isteyenler http://www.oyungemisi.com adresinde yer alan keyifli oyunlardan yararlanabilir.

Gelişmiş Oyun Sitesi Oyun Gemisi 2

Çocukların ve ergenlerin neden oyun oynadıklarına dair 12 ile 14 yaş arasında yer alan 1254 öğrenci ile yürütülmüş anket çalışmasından çıkan sonuçlara göre, sosyal, duygusal ve zekâ motivasyonu açısından etkileri,

  • Liderlik fırsatı yakalamak.
  • Yarışmak, üstesinden gelmek, oyunu kazanmak ile gelen gururu yaşamak.
  • Akranlara bir şeyler öğretmek (oyun stratejilerini ve şifrelerini paylaşmak, Oyunda nasıl ilerlenebileceği ile ilgili önerilerde bulunmak).
  • Yeni arkadaşlar edinmek.
  • Boş zamanları eğlenerek değerlendirmek.
  • Oyunların kullanıcı yaratıcılığı destekler öğeler içermesi.
  • Problemleri unutmak, üstesinden gelmek ve rahatlama sağlamak.
  • Oyunda çözülmesi gereken soruna meydan okumak ve sorunun üstesinden gelme isteği taşımak.
  • Farklı karakterleri deneyimlemek istediği.
  • Merak duymak, keşfetme ve yeni şeyler öğrenme isteği.

Her yaş grubundan birey için beceri, zekâ, macera, yarış, savaş, araba, yarış, strateji, çiftlik, spor ve dövüş oyunları gibi birçok kategoride en gelişmiş oyun türleri ile oyun gemisi sitesi en çok ziyaret edilen oyun platformlarından biridir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.