izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Gmail 1 Nisan şakasına kullanıcılardan tepki

ft507MluP98ZWpQN8bTp6CMeHc5F74inQyjSTk-2Wm8Bilindiği üzre her yıl 1 Nisan gününde belli başlı şakalar yapılmakta. Şakaların meşhur olduğu bir gün olan 1 Nisan’da yıllar geçtikçe teknoloji alanında da ilginç şakalara daha fazla yer verilir oldu. Dünya üzerindeki en ünlü arama motorlarından birisi olan Google tarafından 1 Nisan hususuna özgü yeni bir şaka hazırlandı ancak Google tarafından hazırlanan bu yeni şaka kullanıcıların pek hoşuna gitmedi. Elimize ulaşan bilgiye göre Google yeni şakasını Gmail kullanıcılarına yapmak istedi ancak şakanın sonuçları kötü oldu.

GMAİL ŞAKASI

Elimize ulaşan bilgilere göre Google tarafından 1 Nisan tarihine , sadece bir güne özgü olarak Gmail mail gönderme servisine ilginç bir buton eklendi. Şaka amacıyla hazırlanan bu buton tıpkı gönderme butonu gibi durmaktaydı ve gönderme butonunun hemen yanındaydı. Yani bir kişiye mail gönderdiğiniz sırada gönderme butonunun bir adet değil de iki adet olduğunu düşünün. Bu butonlardan şaka butonuna tıklayanların vay haline çünkü elimize ulaşan bilgiye göre Google bu şaka butonuna tıklandığı anda karşı tarafa çizgi film animasyonu gönderiyor. Gönderilen animasyonda çizgi film karakterinin mikrofon attığını görüyoruz. Google tarafından hazırlanan bu ilginç 1 Nisan şakasının kullanıcıların kısa süre içerisinde büyük tepkisini çektiğini ifade edebiliriz. Elimize ulaşan verilere göre bazı kullanıcılar bu durumdan dolayı son derece mağdur oldular. Bazı çalışanların internet üzerinden mail göndermelerinin şart olduğu düşünülürse bu maillerin yerine yanlış bir şekilde ulaşması son derece önemli bir yanlışlık, hata olarak göze batabilir. Bu hususta bazı kişilerin işinden olduğunu da Google forumlarında öğrenmiş bulunuyoruz.

GOOGLE’DAN AÇIKLAMA

Google, yapmış olduğu Gmail şakasının sonuçlarının vahim olduğunu görüp kısa süre içerisinde eklemiş olduğu özelliği kaldırdı ve ardından kullanıcılara bu hususta üzgün olduklarını ifade etti.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.