izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Google uygulamalarını telefondan kaldırmak

ft507MluP98ZWpQN8bTp6CMeHc5F74inQyjSTk-2Wm8Günümüzde hiç kuşkusuz akıllı telefonlar son derece popüler. Akıllı telefonlardan özellikle Android yazılımı son derece popüler bir yazılım olarak yoluna devam ediyor. Günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi olan Android bilindiği üzre Google uygulamalarını varsayılan olarak içeriyor. Android yazılımında son derece fazla sayıda Google uygulaması mevcut ve bu uygulamalar varsayılan uygulama sayıldıklarından telefondan diğer yüklediğiniz uygulamalar kolay kaldırılamıyorlar.

Google uygulamalarına olan güven çok fazla olduğu için bu durum şuana kadar fazla problem edilmedi ancak bazı kullanıcılar Google uygulamalarında dahi açıklar olabileceğini veyahut gizlilik ihlalleri meydana gelebileceğini bildiklerinden bundan son derece rahatsız oluyorlar. Bu durumun önüne nasıl geçilebileceği ile ilgili bazı düşüncelerimiz var;

VARSAYILAN UYGULAMALARI KALDIRMAK

Telefonunuzda bulunan varsayılan uygulamaları telefonunuzun ayarlar kısmından uygulamalar bölümünden maalesef kolayca kaldıraramamaktasınız. Peki varsayılan uygulamaları kaldırmanın başka yolları yok mu? Varsayılan uygulamaları kaldırmak telefonunuza root atmadığınız sürece maalesef mümkün değil. Ancak enazından kullanmadığınız varsayılan uygulamaları devre dışı bırakarak kısmen de olsa bu problemden kurtulabilmeniz mümkün. Varsayılan uygulamaları devre dışı bırakabilmek işlemini de uygulamalar bölümünden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Varsayılan uygulamalar genelde indirilen uygulamalar bölümünde yer almaz buna son derece dikkat edin. O yüzden dolayı tüm uygulamalar bölümünden varsayılan uygulamaları bulun ve önce uygulamayı durmaya zorlayıp ardından tamamen devre dışı bırakın.

GİZLİLİK İHLALLERİ

Google uygulamalarına güven günümüzde yüksek ancak yinede gizliliklerimizin ihlal edilmeyeceğine dair bir garanti yok. Gizlilik ihlali günümüzdeki en büyük problemlerden birisi olarak dikkat çektiğinden bu hususta dikkatli olma görevi bizlere düşüyor. Gizlilik ihlalinin önüne geçebilmek için gerekirse telefonunuza root atmanızı tavsiye ederiz sevgili okur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.