izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Midenizde Yaşayacak ve İnsülin Salgılamanıza Yardımcı Olacak Minik Robot Geliştirildi

Diyabetle yaşayanların, özellikle tip 1 ise bununla başa çıkma yollarından biri, kendilerine insülin enjekte etmektir. Bazıları için bu, günde birden çok kez yapılmak zorunda olabiliyor, bu da zahmetli ve acı verici olabilir. Ancak İtalya’dan araştırmacılar bununla başa çıkmanın bir yolunu bulmuş gibi görünüyor.
Sant’Anna İleri Araştırmalar Okulu’ndan araştırmacılar, karnınızın içinde yaşayacak bir robot ürettiler. Bu sistemin iki parçası var; hastanın içine cerrahi olarak implante edilen dahili bir insülin dağıtıcısı ve insülinle doldurulmuş manyetik bir kapsül.

Midenizde Yaşayacak ve İnsülin Salgılamanıza Yardımcı Olacak Minik Robot Geliştirildi 1
Sistem şu şekilde çalışıyor: bir doz insüline ihtiyaç duyduğunuzda, hapı sindirim sisteminizden aşağı indiği yerde yutacaksınız. Dağıtıcı, mıknatısların kullanımıyla, kapsülü yerine döndürür ve geri çekilebilir bir iğne ile deler ve insülin ile doldurur. Kapsül daha sonra sindirim sisteminizin etrafında dolanır ve boşalıncaya kadar insülin salgılar ve sonunda onu dışarı atarsınız.
Aynı zamanda kablosuz şarjı da destekliyor, bu da daha az müdahale ve daha az bakım anlamına gelir. Size implante edilmiş bir şey olması korkutucu geliyor olabilir, ancak bunun nispeten daha az ağrılı bir insülin verme yöntemi olacağını muhtemelen takdir edebilecek bazı diyabet hastaları olduğundan eminiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.