izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Gümüş Bileklik

Gümüşler parlak beyaz renkte, kolay işlenen, tel durumuna gelebilen değerli bir elementtir. Çok eski zamanlardan beri bilinir olmasına rağmen altın ve bakırdan sonra bulunmuştur. Işığı çok iyi yansıtırlar ve bu yüzden parlak görünürler. Bu yönleriyle aksesuar ve takı olarak kullanıldıklarında göz kamaştırıcı, zarif ve şık bir görünümleri vardır. Kadın, erkek, genç, yaşlı hatta çocuklar tarafından bile sevilen ve çok rağbet gören bu gümüş takıların genel olarak ne gibi özellikleri vardır?

Gümüş takılar gümüşün doğasında olan kararma özelliği nedeni ile eninde sonunda kararırlar ama ürünlerimizin kararmasını önleyemesek de bu süreci geciktirebiliriz. Nasıl olabilir? Ufak önlemlerle; en kesin yol olarak bir gümüş tamircisine gidip takılarımıza cila attırmalıyız. Bu en iyi yoldur. Bir ikinci yöntem ise onları mümkün olduğunca kimyasal maddeler ve ısıyla temas ettirmemeliyiz. Bu önlemleri alırsak ve özen gösterirsek ömürlerini uzatmış oluruz. Saf gümüş takı ve aksesuar olarak kullanılamaz çünkü çok kırılgan ve dayanıksızdır, oldukça da yumuşaktır. Bu nedenler gümüşü bakır gibi sertleştiren ve dayanıklılığı arttıran bir elementle karıştırırlar. Ayrıca gümüşlerin altın gibi birden fazla ayarı yoktur; uluslar arası belirlenmiş bir standart ayar vardır: 925 ayar…

Gümüş takılar arasında en çok rağbet görenlerden bir tanesi gümüş kolyelerdir. Çeşit çeşit rize gümüş kolye vardır. Doğal taşlardan yapılmış olanlarının şifa verdiğine de inanılır; insanların üzerinde rahatlatıcı bir etki yaptıkları gözlemlenmiştir. Doğal taşlardan yapılan kolyeler genellikle 50-100 TL arasındadır. Otantik olanları da güzeldir bunlarda Osmanlı havası vardır. Gümüş bileklikler ise bazı figürleriyle göz kamaştırırlar, çok şık birer kıyafet tamamlayıcıdırlar. Gümüş küpeler ise hem kadınlar hem erkekler tarafından çok sık kullanılan, tercih edilen takılardandır. Fiyatları 60 ve 200 TL arasında değişebilir. Gümüş yüzüklere gelirsek bunlar erkekler tarafından söz yüzüğü olarak kullanılabilirler. Ucuz alyans yüzüklerin fiyatı genellikle 100-160 TL arasındadır. Kadınlar için olan çeşitler daha da fazladır: Tek gümüş taş yüzük, beş gümüş taş yüzük vb… Gümüş yüzüklerin fiyatları da genelde 60-150 TL’dir. Ürün el işçiliği ile yapılmışsa fiyatlar artar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.