izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

İngilizce Blog Yazılarının Eğitime Katkıları

ingilizceTüm dünyada ciddiye alınan ve önemsenen blog yazıları ve siteleri ülkemizde gereken ilgiyi görmemekle beraber takipçi sayısı her geçen gün artmaktadır. Modadan kişisel bakıma, spordan hobi ve el becerisine, kişisel yazılardan eğitim konularına kadar farklı yazılar hazırlanmaktadır. Hızla büyüyen ve ciddi bir akım haline gelen blog dünyasında eğitim içerikli yazılar yüksek okuma oranlarına sahiptir. Konuşarak öğren blog yazıları farklı içeriklerle yabancı dil eğitimi alan kişilere bir ışık gibi yol açar. Kişinin kendi ilgisini çeken onular hakkında hazırlanmış yazılar vizyonunu açmaya, yaratıcı düşünmeye ve farklı bakış açısı kazanmaya yardımcı olur. Kişiler kendi blog sayfalarını hazırlayarak da deneyimlerini diğer kişilerle paylaşabilirler.

Dinleme dil eğitiminin önemli bir parçasıdır. Dinleme ve anlama bir bütündür ve birbirinden ayrılamaz. Dinleme konusunda eğlenceli metotlar denenerek dili geliştirmeye çalışmak güzel ve eğitimciler tarafından tavsiye edilen bir çalışmadır. İngilizce şarkı bu aşamada devreye girer ve eğlenerek öğrenme şansını yükseltir. Film seyrederken ve şarkı dinlerken öğrenmeye çalıştığınız şeyin uygulanış aşamasına tanıklık edersiniz. Değişik konuşma stilleri, aksanlar ve kalıp cümlelerin yer aldığı şarkılar ve filmler dil öğrenme aşamasında en sık kullanılması gereken yardımcı malzemeler arasında yer alır. Şarkılarda geçen cümleleri tekrar etmek İngilizce düşünmek ve anladıklarınızı tekrar etmek açısından son derece önemlidir. Seri konuşmaları anlamak zor olsa da yapılan tekrarlarla bu konunun da üstesinden gelmek mümkündür. Şarkı esnasında tüm metnin anlaşılması zorunlu değildir. Buradaki amaç dilin kullanım alanlarını görmek ve İngilizce düşünme pratiği yapmaktır. Karşınızda konuşan birilerin anlama aşamasında artık birebir Türkçeye çeviri ihtiyacı duymuyorsanız bu iş oluyor demektir. Müzik dinlemek için ekstra zaman ayırmanıza gerek olmadığı için bu aktivite boş zamanlarınızı değerlendirmek olarak da düşünülebilir. İş yeri, araba, toplu taşıma araçları, uyku öncesi veya ders çalışırken müzik dinleyebilir ve eğitiminize katkı sağlayabilirsiniz.

Pek çok kişi için öğrenmesi ayrı konuşması ayrı dert olan İngilizce, herkesin öğrenmek zorunda olduğu bir dildir. Kimi başlangıç seviyesinde bir eğitimi yeterli bulurken, hedeflerini daha yüksek tutanlar ise dili daha etkin öğrenebilmek için çalışmalarına devam eder. Evde İngilizce çalışmalarında devam etmek için internetin sunmuş olduğu fırsatlardan faydalanmak en akılcı yöntemdir. Cümle içinde kullanarak ve dinleyerek devam edilen öğrenme şekli olan contextual learning ile yeni öğrendiğiniz her kelimenin cümle içerisinde kullanılması büyük önem taşır. Gramer ve boşluk doldurma çalışmaları ile süren bir eğitim sonunda dilin belli bir seviyede konuşulabilmesi mümkündür. Kişiye düşen bundan sonraki aşamada hedefine göre ilerleme kaydedebilmek için gereken çalışmaları yapmaktır. Kelime ezberleme aşamasında internet üzerinde bulunan kelime oyunlarından faydalanmak çok faydalı olacaktır. İngilizce seviyeniz ne olursa olsun her zaman basit cümlelerle kendinizi ifade edebilmelisiniz. Basit İngilizce metinlerden pratik yapma aşamasında faydalanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.