izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

iOS 10.3 Sürümü Yayınlandı

Apple, uzun çalışmalar gösterdiği ve sürekli Beta olarak geliştirdiği iOS 10.3 sürümünü bu gün yayınladı. Sürümün özellikleri ve nasıl yükleneceği yazımızda.

Apple, yeni getireceği bu sistem üzerinde uzun süredir çalışmalar yürütüyor ve güncelleyerek daha iyi bir duruma gelmesini sağlamaya çalışıyordu. Uzun süre boyunca Beta olarak kalan bu sürüm son düzenlemeleri yapılarak bu gün nihayet yayınlanabildi.

Yeni gelen iOS 10.3 sürümü her ne kadar bir alt güncelleme olarak tabir ettiğimiz genel anlamda gözle görülebilir büyük değişikleri getiremeyeceğini düşünsek de Apple, bu konuda bizi ters köşeye yatırarak birçok yeni özelliği ve hatta telefonun dosya yapısını bile değiştiriyor.

Apple, iOS 10.3 ile birlikte iOS cihazların dosya yapısını değiştirerek APF S dosya sistemine geçiriyor. Bu nedenle güncelleme alacak telefonlarda sorun yaşanmaması için Apple, güncellemeyi yapacak kişilere önce iTunes ile telefonlarının yedeğini almalarını istiyor.

iOS 10.3 sürümünü yüklemeden önce mutlaka yedeği aldığınızdan emin olmalısınız ki değişecek dosya sistemi nedeniyle bazı dosyalarınızda kaybolma veya silinme gibi sorunlar ile karşılaşmayın.

Cihazınızın yedeğini aldıktan sonra güncellemeyi telefonunuza yüklemeye hazırsınız demektir. Tabi bu durum her ne kadar isteğe bağlı olsa da Apple her yaptığı güncellemenin bir gereksinim olduğunu ve onlarında sürekli güncelleme getirmeyerek kullanıcıları bu hoş olmayan duruma karşı bir bakıma rahatsız olmalarını istemediğini her seferinde belirtiyor.

Ayrıca bu güncellemeler önemli güvenlik açıklarını kapattığı için her kullanıcı tarafından alınması da tavsiye ediliyor.

Dosyalarınızın yedeğini aldıktan sonra aşağıdaki işlemleri uygulayarak iOS 10.3 güncellemesini telefonunuza yükleyebilirsiniz.

iOS 10.3 Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

1- Tekrar tekrar bizler de açıklıyoruz. MUTLAKA cihazınızın yedeğini alın. Ayrıca cihazınızın şarj durumunun %60 dan fazla olduğundan emin olun. Eğer %60’dan az ise şarj edip sonra güncelleme alın. Yoksa güncelleme yarıda kesilme gibi bir durum olursa telefonunuz bir daha açılmayabilir.

2- Yedeği aldıktan sonra Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme bölümünü açın.

3- Açılan bu bölümde internet üzerinden güncellemeyi indirip kurabilirsiniz.

Bu 3 basit adım ile kolayca yükleyebileceğiniz iOS 10.3 sürümünün ardından yedeğini aldığınız içerikleri tekrardan geri yükleyebilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.