izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Kalaşnikof Kalem Üretti!

Afrika sınırlarında AK 47 silahların ortadan kaldırılmasına imkan sağlamak için Rus yapımı silah olan Kalaşnikof’tan kalem üretimi yapıldı. Cross Peerles Fonderie 47 modeli olan kalem, Cross markası tarafından AK-47 silahlardan eritilen mekanik parçalardan oluşturuldu. Böylece çelik alışım özelliğine sahip kalem olarak piyasaya çıkıyor.

Afrika tarafında beş milyondan fazla insanın hayatının kaybetmesine neden olan Kongo Savaşı, 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana ortaya çıkan en büyük insanlık adına trajedilerinden bir tanesi olarak biliniyor. Bu savaş üzerinde onca sorunun başlıca nedeni çocuk askerlerinde ellerinde Kalaşnikof’ların bulunduğu açıklanıyor. Peter Thum adına sahip Amerikalı bir girişimci, Afrika sınırları içerisinde gerçekleştirmiş olduğu bir iş seyahati sürecine çocukların ellerinde bu silahlardan görüyor.

pen3-660x371[1]

Karşılaşmış olduğu durumdan oldukça rahatsız olan Thum tarafından 2009 yılında oluşturulan Fonderie 47 firması AK-47 saldırı silahlarını toplayarak içlerinde ki küçük parçaları ayırdıktan sonra New York’a götürerek, Brooklyn sınırları içerisinde kurmuş oldukları dökümhanede eritmeye böylece elde edilen dökme malzemeden kalem, saat ve takı gibi lüks eşyaların üretimini yapmayı başladı. Yapılan bu girişim günümüze kadar 50.000 adet Kalaşnikof’u devre dışı bıraktı.

Fonderie 47 logosunun bulunduğu, Siyah renge sahip 23 ayar değerinde ki altın kaplama aksesuarlar ve kapak kısmından ortadan kaldırılan Kalaşnikof’un seri numarasını barındıran kalemin Ekim ayının ortasında Türkiye sınırları içerisinde 1.120 TL’den satışa çıkarılması tahmin ediliyor. Satın alınan her kalem ile Afrika’daki Ak 47 silahlarının tamamen imha edilmesine katkı sağlayacağı ürünün koleksiyoncuların ve kalem tutkunları tarafından dikkate alınması bekleniyor. Açıkçası Türkiye sınırları içerisinde bu tarz bir kaleme 1.120 TL verecek olan bir koleksiyoncunun olacağını düşünmüyorum ama ilerleyen zaman dilimlerinde satışa çıktığında görebileceğiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.