izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Kredi Kartının Asgarisini Ödeyenler Dikkat!

Günümüzde kredi kartları bir ödeme aracı olarak nakit paradan çok daha fazla kullanılıyor.  Ancak kontrol dışı harcamalar nedeniyle çok sayıda kişinin sıkıntı yaşadığı da biliniyor. Alışverişlerde ciddi bir kolaylık sağlıyor olması nedeniyle kredi kartı kullanımının gün geçtikçe daha da yaygınlaştığını söyleyebiliriz. Bankalar kredi kartı kullanımı durumunda ödemenin sadece asgarisinin yapılması seçeneğini de sunuyor. Ancak çok sayıda kişi tarafından bu durum bir ödeme alışkanlığı haline getiriliyor.

Dolayısıyla sürekli olarak kredi kartının asgarisini ödersem ne olur sorusunun yanıtının kuşkusuz tüm kart kullanıcıları tarafından bilinmesi gerekir. Elbette şayet bütçe sıkıntısı yaşıyorsanız ve toplam kredi kartı harcamanızın tamamını ödeyemeyecek durumdaysanız sadece asgari ödeme tutarını yatırarak kredi kartınızın kullanıma kapanması engelleyebilirsiniz. Zira bankalar tarafından böyle bir seçeneğin sunulmasının nedeni de budur. Fakat sürekli olarak sadece asgari ödeme tutarının yatırılması durumunda bankalar nezdinde negatif bir durum oluşur. Aynı zamanda  asgari ödeme tutarı dışında kalan miktar için bankaların faiz uyguladığını da belirtmek gerekiyor.

Dolayısıyla yeni bir harcama yapmamış olsanız bile  sadece asgari ödeme tutarını yatırmayı bir alışkanlık haline getirmeniz,  toplam borç tutarının sürekli olarak artması anlamına geliyor.  İşte bu noktada kredi kartı kullanıcıları için bütçe sıkıntısı çok daha ciddi rakamlara ulaşabiliyor. Asgari ödeme tutarını yatırılmaması durumunda ise  bankalar gecikme faizi uyguluyor.  Hangi bankanın kredi kartını kullanıyor olursanız olun gecikme faizi mutlaka uygulanacaktır. Bu faiz oranından kimi zaman ciddi rakamlara ulaşabildiğini de belirtelim.

Şayet 3 ay boyunca kredi kartı ödemesi yapmazsanız bu durumda kartınız kullanıma kapanır.  Pek çok kişi bu bilgilerden haberdar olmadığı için sadece ödeme aracı olarak kredi kartını kullanıyor ve ödeme alışkanlıklarını doğru şekilde belirlemiyor olmasından kaynaklı ciddi mağduriyetler yaşayabiliyor. Çünkü kredi kartının kullanıma kapanması bir çözüm değildir. Kullanıma kapanan kredi kartı borçlarının  uygulanan faiz oranları nedeniyle her geçen gün daha da yüksek rakamlara ulaştığını belirtmek gerekir. Bu konuda çok daha detaylı bilgilere ulaşmak isterseniz Findeks internet sitesine tıklayabilirsiniz. Özellikle kredi kartı ödemelerini sıklıkla unutuyorsanız bu internet sitesini  mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Hayatınızı kolaylaştıracak pek çok farklı bilgiye bu yolla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.