izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi çekme işlemleri her vatandaş için geçerli olan bir durumdur. Birçok özel firmalar nakit ihtiyacı çekince krediye başvurur. Ancak kredi çekmek her anlamda avantajlı olmayabilir. Özellikle kredi faizleri yüksekse bu anlamda hiç mantıklı bir seçenek olmayabilir. Faiz oranları her dönem de yüksek olmaz ancak bazı dönemler de faizler de düşüşe geçer. Böyle dönemler de kredi çekmek daha mantıklı olabilir. Bunun için yapmanız gereken eğer çok ihtiyacınız yoksa biraz daha beklemek ve faizler düşünce kredi çekmek olacaktır. Faizler düşünce krediyi çekerek vadeyi de düşük tutarsanız çekilen kredi için çok fazla bir ödeme yapmamış olursunuz.

Her bankanın kredi işlemleri biraz farklıdır. Bazıları çok kısa sürede işlem yaparken bazıları ise evrak imzalama gibi işlemler ile uğraştırdıkları için bu durum biraz daha uzayabilir. Ancak bu durum her bankada farklıdır. Genellikle kredi çekmek için maaş müşterisi olunan bankalar daha fazla tercih edilir. Bu nedenle ilk o bankalar da tercih edilebilir.

Kredi Çekmek İçin Gerekli Evraklar

Kredi başvurusu sırasında sizden bazı evraklar istenir. Bu evrakların eksiksiz olarak verilmesi durumunda ancak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu evrakların hepsi hemen hemen her banka tarafından talep edilir.

  1. Gelir belgesi
  2. Kefil genellikle konut kredilerinde istenir.
  3. Kredi başvuru formu
  4. Nüfus cüzdan fotokopisi
  5. İkametgahbelgesi

İstenilen bu belgelerin size ait olması ve doğru bir şekilde hazırlanmış olması oldukça önemlidir. Herhangi bir eksik olması durumunda işiniz daha da uzayabilir. Böylelikle kredi sonucu da daha geç gelir. Daha hızlı bir sonuç almak için mutlaka evraklarınızın tamamlanmış olması gerekir.

Kredi Nasıl Çekilir?

Krediler genellikle şubeden çekilir. Ancak küçük limitli olan ihtiyaç kredilerinde internet bankacılığı üzerinden de gerekli işlemleri yapabilirsiniz. İnternet bankacılığından yapılan krediler de sizden herhangi bir evrak talep etmez ancak bilgilerinizi doldurmak için sizi form sayfasına yönlendirir. Tüm evrakları doldurduktan sonra yapılan işlemler banka tarafından değerlendirilmeye alınır. Bu değerlendirilme sonucunda da sizlere olumlu veya olumsuz olarak dönüşler yapılmış olacaktır.

Bankalardan kredi çekerken kendi ödeme gücünüze dikkat etmek gerekir. Gelir durumunuza göre taksit sayısını belirlemek daha sağlıklı olacaktır. Bazı durumlar da ödemeler de güçlük yaşanır. Böyle durumlar da ise 90 günü geçtiği zaman banka otomatik olarak sizi avukata devreder. Bu gibi durumlarla karşı karşıya gelmemek krediler günün de ödenmelidir. Gecikme yaşandığı zamanlar da bazı bankalar ödeme kolaylığı olması için müşterilerine yapılandırma yaparlar. Ancak yapılandırma yapmak da her anlamda mantıklı olmaz. Çünkü bu çekilen kredi üzerine de belli bir miktar faiz eklemesi yapılır ve bunun üzerinden sizlere taksitlendirme yapılır. Konu ile daha fazla bilgi almak için siteyi ziyaret etmek de fayda var.

Kaynaklar:

https://www.bankalar.org/

https://www.bankalar.org/krediler/

Windows 10 Home

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.