izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Mekana Özel Akustik Yalıtım Çözümleri

Mekanların kullanım amaçları ve içerisinde gerçekleştirilen işitsel faaliyetlerin önemi nedeniyle ihtiyaç duyulan akustik ses izolasyonu çözümlerinde Aksa Akustik her daim beklentilerinize karşılık vermeye devam etmektedir. Konutlarda ve ofislerde sağladığı hizmetle yakaladığı başarıyı daha hassas ses izolasyonu ihtiyacı hissedilen mekanlarda da yakalayan firmamız, sahip olduğu ürün çeşitliliği ve sektör tecrübesi ile tüm Asya, Afrika ve Orta Doğu ülkelerinde sayısız başarılı projeye imza atmayı başarmıştır. Akustik ihtiyacı her ne kadar spesifik olsa da tüm mekanlarda yüksek kalitede ses izolasyonu çözümleri için firmamızla iletişime geçerek mekanın izolasyon ihtiyaçlarını en doğru şekilde temin edebilirsiniz.

Sinema Salonu Ses Yalıtımı
Sinema salonları görsel ve işitsel eylemlerin gerçekleştiği toplu kullanım alanlarından bir tanesidir. Bu işitsel faaliyetlerin gerçekleştirilirken dışarından içeriye ses girişinin engellenmesinin yanı sıra içeriden dışarıya ses aktarımının önlenmesi de oldukça önemlidir. Özellikle yan yana birden fazla sinema salonunun bulunduğu durumlarda seslerin karışmaması son derece hassasiyet isteyen çalışmaların gerçekleştirilmesini gerektirir. Sinema salonlarında ayrıca akustik ihtiyaçlar da ön planda tutularak mekan içerisindeki ses kalitesi düşürülmemelidir. Akustik özelliği olan mimari yapılar arasında yer alan sinema salonlarında gerçekleştirilecek uygulamaların duvarları, tavanları ve zeminleri de kapsaması gerekmektedir. Sinema salonlarında ayrıca eko ve yankı gibi problemlerin önlenmesi ihtiyacı da gerekmekte olup tek bir malzeme kullanarak sinema salonlarının istenen performansı yakalayabilmesi için yeterli olmamaktadır. Alçıpan ile birlikte ses kesici süngerler uygulandıktan sonra alçıpan üzerine akustik kumaş kaplı paneller veya ahşap paneller kullanılarak hem ses geçişleri engellenebilir, hem de mekan akustiği yangına dayanımlı malzemeler kullanılarak gerçekleştirilmiş olur.

Konferans Salonu Ses Yalıtımı
Topluluklara hitaben görsele dayalı bilgi akışlarının gerçekleştirildiği konferans salonları akustik hesaplama yapılarak inşa edilmesi gereken mimari yapılar arasındadır. Konferans salonlarında gerçekleştirilecek yalıtımın dekoratif ve akustik özellikte olması gerekmektedir. Yankı, eko ve çınlamanın mekanda oluşmaması; sesin ulaşmadığı bölgenin bulunmaması konferans salonlarının yalıtımının esaslarıdır. Tefrişatı planlanan konferans salonunda gerçekleştirilen keşif sonrasında akustik sağlanması için gereken tüm veriler elde edildikten sonra dekoratif renklere sahip akustik kumaş kaplı paneller ve dekoratif ses kesici süngerler ile zeminlerde akustik halılar kullanıldığında mekan istenen amaca hizmet etmek için hazır hale gelecektir. Mekanın dekorasyonunda konuklara etki bırakılması amaçlandığında derzli veya delikli ahşap paneller ile duvarlar ve tavanlar kaplanarak şık ve akustik bir konferans salonu oluşturulabilmektedir. Uygulama öncesinde doğru malzemelerin seçilebilmesi için firmamızdan ücretsiz keşif talep ederek işinizi şansa bırakmayın.

Karaoke Salonu Ses Yalıtımı
Gençlerin eğlenceli vakitler geçirdiği karaoke salonlarına iç mekanda akustik uygulamaları gerçekleştirilerek ses ve akustik yönünden kusursuz mekanlar oluşturulurken mekan konseptine uygun olacak malzeme seçimleri ile mekan dekorasyonu için şık tercihler yapılabilir. Bilindiği üzere sözsüz müzik eşliğinde yapılan karaoke, ekranda yansıtılan şarkı sözlerinin karaoke yapan kişinin kendi sesinden söylenme esasına dayanan bir eğlence türüdür. Yüksek müzik sesi ve kalabalık mekan bir araya geldiğinde karaoke salonları için gürültü yalıtımının yanı sıra akustik yalıtım zorunlu hale gelmektedir. Mekan için gürültünün dışarıyı rahatsız etmemesi amacıyla ses kesici uygulamalara ihtiyaç duyulurken mekanda eğlenen kalabalıkların uğultusunun ses karmaşası oluşturmaması için mekan akustiğinin iyi ayarlanması gerekmektedir. Sinema salonlarında olduğu gibi karaoke salonlarında da ses kesici süngerler kullanılarak yapılan uygulamalardan sonra ses sönümleyici ve yansıtmayan akustik kumaş kaplı dekoratif izolasyon malzemeleri kullanılarak mekan dekorasyonu ile birlikte mekan akustiğinin son rötuşları tamamlanmaktadır. Dekoratif özelliğin daha da ön planda tutulması istendiğinde yüzer tavan ve baffle uygulamalarından destek alınarak son derece modern tasarıma sahip karaoke salonları oluşturulabilir.

Vocal Odası Ses Yalıtımı
Profesyonel olarak müzik yapılan ve yapılan müziğin kayıt altına alındığı vocal odalarında mekan akustiği büyük önem taşımaktadır. Yapılan müzik her ne kadar kaliteli olursa olsun mekan akustiği ve ses yalıtımı olmaması büyük problemler doğuracaktır. Kayıt işleminde dışarıdan gürültülerin kayda alınmaması gerektiği gibi içeride parazit sesler ve yankı oluşmamalı, içeride gerçekleşen gürültü çevreyi rahatsız etmemelidir. Mimaride akustik ihtiyacı hissedilen mekanlar arasında yer alan vocal odalarında uygulanacak ses yalıtımları için zeminler için akustik halılar kullanılması gerekirken, duvarlar ve tavanlar için kumaş kaplı akustik paneller tercih edilebilecektir. Topluma açık bir alan olmayan vocal odaları için dekoratif ihtiyaçlar ihmal edilerek mekan akustiği için ekonomik çözümler bulunabilecektir.

Diskotek ve Bar Ses Yalıtımı
Diskotek ve barlar, yüksek ses açısından pek çok mekandan fazla gürültü yalıtımı ihtiyacı hissetmektedir. Müsaade edilebilir ses düzeyinden çok daha fazla ses şiddeti içermesi nedeniyle mekan içindeki gürültünün çevreyi rahatsız etmemesi için mekan ses izolasyonunun yapılarak gürültünün mekan içerisine hapsolması sağlanmalıdır. Müzik sesinin mekan içerisinde eko ve yankı gibi ses kalitesini düşürücü oluşumların önlenmesi için mekan akustik yalıtımının da gürültü yalıtımıyla birlikte uygulanması gerekmektedir. Ses kesici süngerler ve EPDM ağır ses bariyerleri uygulanarak ses izolasyonu tamamlandığı gibi bu izolasyonu kapatan yapı elemanlarının üstüne mekan akustiğini sağlamak için akustik kumaş kaplı paneller veya akustik süngerler kullanılarak ses yansıması kaynaklı ses karmaşası önlenerek mekanda temiz müzik sesinin hakim olması sağlanır. En üst katmanda uygulanacak akustik yalıtım malzemeleri seçilirken dekoratif özelliği ön planda olan malzemelerde seçimler yapılarak mekan dekoratif görünümünde istenen sonuçlar sağlanabilmektedir.

Konser Salonu Ses Yalıtımı
Hoş bir müzik dinletisinin salonun tüm noktalarından eşit şekilde duyulması, mekan dışı gürültülerin ve ses karmaşalarının yaşanmaması için konser salonlarında ses yalıtımına ihtiyaç duyulmaktadır. Mekan dışı gürültüye maruz kalmaması için konser salonları izole edilirken ses yalıtım süngerleri ve ses bariyerleri istenen amaca hizmet ederken konser salonlarında akustik sağlanabilmesi için akustik süngerler, kumaş kaplı paneller, akustik halılar ve yüzer tavan uygulamaları mekan içi ses kalitesinin sağlanması için yeterli olmaktadır. Konser salonlarında kullanılacak yalıtım malzemelerinin yanmaz özellikte seçilmesine dikkat edilmesi gerekirken kalabalık yaya trafiğine maruz kalan bu mekanlarda kullanılan yalıtım malzemelerinin darbe dayanımları da büyük önem taşımaktadır. Yalıtım uygulamasından önce detaylı keşif çalışması yapılarak yapılan çalışmaya bağlı olarak yalıtım malzemeleri seçildiğinde konser salonlarının akustik ve ses yalıtımı uygulaması başarıyı yakalayacaktır.

Atış Poligonu Ses Yalıtımı
Atış poligonları yüksek şiddette gürültü içeren mekanlar arasında ilk sıralarda yerini almaktadır. Silah atılı sonrasında çıkan gürültü ile birlikte yankılanma kaynaklı şiddetli ses oluşan bu mekanda yapılacak uygulamada kullanılacak ses kesici malzemeler yüksek performans içermeli ve yanmaz özelliğe sahip olmalıdır. Mekan tavan ve duvarları için yüzey şekillerine göre ses emme özelliği bulunan ses yalıtım süngerleri ve akustik süngerler kullanılarak gürültü ve yankı problemi ortadan kalkmaktadır. Dekoratif kaygılar taşımayan poligonlarda ayrıca EPDM ağır ses bariyerleri kullanımı gerekebilmektedir. Uygun malzemeler kullanıldıktan sonra atış poligonlarındaki gürültüden dolayı çevre mahaller etkilenmeyebileceği gibi mahal içi yankı mahalde bulunanları ve dış mahaldekileri rahatsız etmeyecektir. Uygulamadan tam randıman alınabilmesi için öncelikle ses bariyerli süngerler ve EPD ağır bariyerler uygulandıktan sonra üzerleri alçıpan ile kaplanır ve yankıyı önlemek için alçıpan üzerine yanmaz akustik süngerler uygulanır.
akustiksungerfiyati.com adresinden daha fazla bilgiye ve yardıma ulaşabilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.