izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Microsoft Tay yapay zekasında büyük kriz

mccGünümüzde bilindiği üzre özellikle dev teknoloji şirketi Microsoft tarafından yapay zeka hususunda çok önemli atılımlar yapılmakta. Ünlü bir teknoloji şirketi olan Microsoft, geçtiğimiz zaman diliminde karşımıza Microsoft Cortana ismini verdiği yapay zekası ile çıkmış ve beğeni kazanmıştı. Microsoft Cortana yapay zekası çıkışının üzerinden bir süre geçmesine rağmen kayde değer

bir biçimde gelişme kaydedemediğinden ötürü Microsoft tarafından yapay zekayı geliştirme adına çeşitli farklı yöntemler de denenmeye başladı. Bu yöntemlerden birisi olan Microsoft Tay yapay zekası Microsoft tarafından kullandıkça gelişen bir yapay zekaı çalışması olarak lanse edilmekteydi. Microsoft yeni Microsoft Tay yapay zekasının sohbet ettikçe daha da iyi bir konuma yükseldiğini iddia etmekteydi ancak şuana kadar Microsoft’un iddiasının tam tersi olduğunu ifade edebiliriz. Elimize ulaşan bilgiye göre Microsoft Tay yapay zekası adeta dibe vurdu  !

ASKIYA ALINDI

Microsoft’un yeni yapay zekası Microsoft Tay bilindiği üzre Twitter üzerinde hesabı bulunan bir yapay zeka yazılımı idi ve Twitter kullanıcıları, Twitter internet sitesi üzerinden Microsoft Tay yapay zekası ile sohbette bulunabilmekteydiler. Yapay zekaya yöneltilen soruların bir bölümünün oldukça ırkçı söylemler olduğu, sohbet sırasında yapay zekaya oldukça fazla sayıda küfürler edildiği öğrenildi. Microsfot Tay yapay zekası kendisine söylenen sözleri hafızasına kaydettiğinden ve bu sözleri farklı sohbetlerde kullandığından dolayı uygulamanın fena halde tökezlediğini söyleyebiliriz çünkü Microsoft Tay yapay zekası bazı insanlara hakaretler , küfürler etti ve ırkçı söylemlerde bulundu. Bu problemlerin önüne geçmeyi başaramayan ünlü şirket Microsoft’un bir süreliğine Microsoft Tay yapay zekasını askıya aldığı ve onarım çalışmalarına giriştiği bilgisine ulaşıldı.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.