izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Nokia Android tabanlı akıllı telefon üretiyor

nokia-logoAkıllı telefon piyasasında teknoloji şirketleri arasında bilindiği üzre çok büyük bir rekabet hakim. Bu rekabette teknoloji şirketlerinin kullanmış olduğu yazılımın türünün de çok büyük bir önemi bulunuyor. Bunun en büyük örneğini son yıllarda Nokia’nın zor durumda kalmasıyla görmüştük. Çok köklü bir telefon markası olan Nokia’nın uzun bir zamandır Microsoft ile yaptığı anlaşma gereğince yazılım olarak Android ile pazara çıkamayacağı bilinmekteydi.

Microsoft ile yapmış olduğu sözleşmenin süresi dolan ve bu yüzden dolayı ANdroid tabanlı akıllı telefonları ile de karşımıza çıkan, Lumia ibaresinden kurtulan Nokia’nın artık eskisine göre daha özgür olduğunu söyleyebiliriz. Ünlü şirket Nokia özgürlüğünün tadını çıkararak hemen bir Android tabanlı akıllı telefon piyasaya sürmeye niyetli ve bunun için çalışmalarını yoğun bir biçimde sürdürüyor.

YENİ MODELİN ADI NE?

Nokia tarafından akıllı telefon pazarına sürülecek yeni akıllı telefonun isme Nokia A1 olarak dikkat çekiyor. Nokia A1 yazılım olarak Android barındıran bir akıllı telefon olacak.

NE GİBİ ÖZELLİKLERE SAHİP?

Nokia A1 akıllı telefonunun özellikleri resmi ağızdan açıklanmadı ancak cihazda yer alan bazı özellikleri sağlam kaynaklardan edindiğimiz bilgiler dahilinde öğrendik. Bu doğrultuda cihazda işlemci olarak Snapdragon 652 çipsetinin varlığından söz edebiliriz. Öte yandan ürünün ekran donanımı ile ilgili teknik ayrıntılar da elimize ulaştı.

5.5 İNCH FULL HD EKRAN

Nokia A1 akıllı telefonundaki elimize ulaşan en önemli özelliklerden birisinin ekran çözünürlüğü olduğunu ifade edebiliriz. Genel olarak orta segment pazarda kendisine yer bulma amacıyla üretilmekte olan Nokia A1 akıllı telefonunun ekran özellikleri nazarında bunu başarabileceğini söyleyebiliriz. Cihazın ekran boyutu 5.5 inch ve bu ekran full HD ekran çözünürlüğü ile son derece dikkat çekmekte. Nokia iyi bir fiyat politikası güderse hiç kuşkusuzki köklü bir firma da olduğundan iyi bir gelir elde edebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.