izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Otokar Yeni Zırhlı Araçlarını Tanıttı!

Otokar Yeni Zırhlı Araçlarını Tanıttı! 1

Otokar’ın Genel Müdürü Serdar Görgüç yakın zamanda yaptığı açıklamada, savunma sanayisindeki ihtiyaçlardan ötürü 5 tondan 40 tona kadar farklı düzeylerde paletli ve tekerlekli araçlar ürettiklerini bu alanda ki çalışmalara hız verdiklerini duyurdu.

Otokar Yeni Zırhlı Araçlarını Tanıttı! 2
Cobra 2 MRAP
Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF 2021) ürünlerini tanıttıklarını söyleyen Görgüç, Cobra 2‘nin mayına dayanıklı versiyonu olan MRAP‘i ilk defa tanıttıklarını açıkladı.

Otokar Yeni Zırhlı Araçlarını Tanıttı! 3
Akrep II 4×4
Zırhlı keşif ve silah platformu olarak tasarladıkları Akrep II 4×4 Yeni Nesil Zırhlı Araç ailesini ilk olarak elektrikli versiyonla tanıttıklarını, geçen sürede Akrep II‘in dizel versiyonunu geliştirdiklerini bildiren Görgüç, aracın arkasında bir güç grubu paketi olduğunu ve arka aksının direksiyonlanabilir ve yengeç hareketi yapabilir türde olduğunun da altını çizdi.

Otokar Yeni Zırhlı Araçlarını Tanıttı! 4
Tulpar
Tanıttıkları bir diğer aracın Tulpar‘ın 40 tonluk versiyonu olduğunu söylüyor. Bu aracın Kazakistan gibi zorlu bir arazide 6 ay boyunca test edildiğini söyleyen Görgüç, aracın önümüzdeki yıl içinde başka test programlarına da katılacağını aktardı.

Otokar Yeni Zırhlı Araçlarını Tanıttı! 5
Arma 2
8×8 zırhlı araç Arma 2’nin ise Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’nın yayınladığı Yeni Nesil Zırhlı Araçlar Projesi kapsamındaki isterlere göre revize edildiğini söyledi. Arma 2’nin 4 yıldır üretimde olduğunu ve 2 ülkenin envanterine girdiğini anlatan Görgüç, “Bu araç 30 tonluktu Kara Kuvvetlerinin istekleri doğrultusunda farklılaştırılması gerekti. Şartnameye uygun olan ve teste hazır hale gelen aracımızı IDEF 2021’de sergiledik. 35 tonluk, istekleri karşılayan bir araç. Üzerinde 35 milimetrelik uzaktan kumandalı bir kule var. Kullanıcılara gösterip, teste hazır olduğumuzu ifade ediyoruz.” dedi.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.