izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

OYUNLAŞTIRMA NEDİR

Son zamanda takipçilerimiz tarafından çokça arandığını gözlemlediğimiz oyunlaştırma nedir sorgusunun cevabı ile ilgili bir bilgilendirme makalesi yazmayı düşündük. Bu yazımızda oyunlaştırma nedir, ne işe yarar, hangi alanlarda kullanımı daha çok yaygındır ve etkileşimi hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

Oyunlaştırma Nedir?

Oyunlaştırma dilimize İngilizceden gelmiş ve Türkçeye sadeleştirilmiş (gamification) kelimesinin Türkçe anlamıdır. Herşeyden önce oyunlaştırma kesinlikle “oyun” değildir. Genellikle oyunların içinde kullanılan ödül ve puan sistemi ve rekabet unsurlarını dijital oyun tekniklerini de kullanarak iş dünyası özellikle bankalar başta olmak üzere cazip hale getirip odaklı bir şekilde son kullanıcılara ürün ve hizmetlerini beğendirmek ve onlar için cazip hale getirebilmek için kurgulanan dijital yazılımdır.

Dünyada yaygın olan bu yöntem Türkiye’de 2010 yılı başlarında duyulmaya başlamış ve gelmiş olduğumuz şu günlerde sürekli artan bir ilgi ile hem son kullanıcıların, hem de bu yöntem ile ürün / hizmetlerini tanıtmayı amaçlayan firmaların ilgi odağı olmaktadır.

Güncel teknoloji haberleri alanında en son gelişmeleri ve Steam İstatistik konusunda güvenilir sonuçları sizlerle titiz bir şekilde çalışarak, araştırma ve geliştirme çalışmaları gerçekleştirerek sunan web sitemiz; adeta bir arı gibi kovanından çıkarak her çiçekten bal toplayarak sizlere süzme bal niteliğinde en sağlıklı verileri her an sunmaktadır.

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi beraberinde işletmelerin de farklı mecralarda ürün veya hizmetlerini tanıtabilmeleri için yeni yeni imkanlar gelişmesine olanak sağlamaktadır. Genç ve girişimci olan işletme sahipleri hizmetlerini tanıtmada kullanılmak üzere oyunlaştırma nedir  veyagamification nedir alanında çıkan en son güncel teknoloji haberleri ni takip etmekte ve takip ettikleri web sitelerini de sürekli mercek altında tutarak sitenin doğruluğunu ölçümlemektedirler.

Sizlere güncel teknoloji haberleri alanında en son ve en güncel haberleri sürekli olarak özgün bir şekilde ve doğruluğunu teyit ettikten sonra sunan web sitemiz siz değerli ziyaretçilerimizin her türlü teknoloji haberleri kategorisindeki sorgulamalarında karşınıza çıkmakta ve siz değerli ziyaretçilerimize en son gelişmeleri an ve an aktarmaktadır.

Sizlerde Oyunlaştırma nedir ve Steam istatistik konularında en güncel teknoloji haberleri ile ilgili gelişmeleri takip etmek için web sitemizi sürekli ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.