izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Yemek Oyunlarının Avantajları

Zamane çocuklarının bilgisayarla ve daha bir sürü teknolojik aletle çok ilgilendiğini görüyoruz. Çocukların artık sokakta oynamak yerine bilgisayarda internet oyunlarını tercih etmeleri de bunu gösteriyor. Oynanan çoğu oyunun eğitici kimliği olması çocukların rahatça oynamalarına bir engel teşkil etmiyor. Bu oyunlardan biri de çocukların çok sevdiği yemek oyunları. Özellikle kız çocuklarının çok ilgisini çeken bu tür oyunlar onların mutfağa girme cesaretini ve isteğini arttırıyor. İnternette yaptıkları yemekleri mutfakta da deneyen çocukların kendilerine olan güvenleri artıyor ve kendilerini işe yarar bir durumda görmüş oluyorlar.
Bu tür oyunlarda gerçek olmayan kesici aletleri kullanabilen çocuklar ailelerinden mutfağa girme konusunda yasak almış olabiliyorlar. Mutfakta bulunan çoğu malzemenin onları yaralayabileceğini ve başka şekilde zarar verebileceğini bilen aileler çocuklarını mutfağa sokmama konusunda çok hassas davranıyorlar. yemek yapma oyunları gayet iyi bir şekilde oynadıklarını düşünen çocuklar ailelerin bu tavrı üzerine onlardan gizli mutfağa girebiliyor ve bir şeyler başarmak için uğraşabiliyorlar. Oysa ailelerin çocuklarına izin vererek, onların gözetimi altında ve onlara malzemelerin işlevini öğreterek mutfakta bir şeyler yapmalarına imkan vermeleri hem çocuklar açısından olumlu sonuçlar doğurabileceği gibi, hem de aile açısından oluşabilecek kötü sonuçların engellenmesi sağlanmış olur.
Çocuklardan çoğunun yemek oyununa düşkün olması ve bu oyunları oynamak için can atıyor olması aileleri düşündürüyor olsa da onların çocuklarına karşı çıkamamasına neden olabiliyor. Çocuklar bunu bir oyun olarak görüyor olsa da aile bunu bir tehdit olarak görebiliyor. Çocuklarının sosyal yaşamını engelleyebiliyor mu diye düşünen çok aile var. Aile çocuklar açısından düşününce bunun bir tehditten çok eğlenceli şeyler olduğunu görebiliyorlar. Bazıları çocukların girdiği siteye bakarak onların oynadıkları oyunlara bakabiliyorlar ve çoğu da o andan sonra çocuklarından çok bu oyunu oynayabiliyorlar. Aileleri teskin etmek için çocuklarının oynadıkları oyunları göstermek yeterli olabiliyor. Çocukların da bu oyunları çok sevdiğini göz önüne alırsak gün geçtikçe buna karşı çıkan ailenin kalmadığını görebiliyoruz.
Sitenin de bu oyunlarla ilgili yaptıkları bir düzine oyun da hem çocukların hem ailelerin dikkatini çekiyor. Herkese yönelik olabilen oyunlar ne kadar çocuklar göz önüne alınarak yapılmış olsa da aile bireylerinin daha çok dikkatini çekebiliyor. Kızların daha çok ilgisini çekmesindeyse onların mutfak konularına daha çok ilgi duymasından kaynaklanıyor. Bu tür oyunların oynanmasında bir sakınca olmadığını bilmek aile açısından sorun olmadığı gibi kız çocukları için de sorun olmamış oluyor. Kızların küçük yaşta başlayan mutfak merakı biraz da olsa bu oyunlar sayesinde giderilmiş oluyor. Bu oyunlarda bir nevi eğitim amacı olması da çocuklar açısından yarar sağlamış oluyor. Bu tür oyunlarda ne kadar hassas olunsa da aslında tamamen çocuğun merakını gidermek ve onu az da olsa tehlike yaratabilecek mutfaktan da korumak amaçlanmış olabiliyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.