izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Seo 1Seo hakkındaki düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim.Seo son 3 yılda ülkemizde hızla gelişen bir iş olanağı haline geldi.Artık seodan anlayan,anlamayan hatta rastgele bir yerlere çıkıp kendini seocu sanan arkadaşlar bile seo danışmanlığı yapmakta ilginç bir durum.Ben kendi kafamda seo danışmanlarını üçe ayırıyorum.Gerçek seocular,gerçek seocu olmaya çalışanlar ve sahtekarlar.Bunları kısaca açıklayalım.Gerçek seocular yıllarını bu işe vermiş eskiden beri bu işi yapan artık profesyonelleşmiş kişilerdir.O kişiler zaten türkiyede sayılı olduğu için onlar için bu durum bir problem yaratmamakta her şekil iş bulabilmekteler.Gerçek seocu olmaya çalışan arkadaşlar ise biraz birikimle bu yola çıkıp dahada öğrenme hevesiyle ve azimle bu yolda ilerleyen arkadaşlardır bu arkadaşların başaracaklarındanda eminim yolları açık olur inşallah.Sahtekar seoculara gelirsek bunlarda hack link olsun illegal yöntemler olsun bu yollarla bir yerlere gelmiş ve bu yollarla biryerle çıkma vaatinde bulunan sadece kısa süreli zirve yaşatabilecek insanlardır.

Oysaki gerçek seo danışmanları zirveyi size devamlı yaşatan arkadaşlardır.En başta söyleyecektim unuttum seoyu kısaca açıklayalım hemen seo arama motorlarında yapılan aramalarda sitemizin üst sıralarda çıkmasını sağlamaktır.Böylece ziyaretcilerinize kolayca ulaşabilir ve rakiplerinizden bir adım önde olursunuz.

Türkiye de seo üzerine yayımlanan okadar çok makale mevcutki artık millet hangisine inanacağını şaşırmış durumda olumlu olumsuz bütün denemeler sergileniyor kimisi işe yarıyor kimisi ise işe yaramamakla beraber sitemizi dahada bir gerileme içine sokabiliyor.Tüm bu sorunları yaşamamak için doğru seo danışmanlarından doğru seo danışmanlığı hizmeti almalısınız.Seo hakkında bahsedicem demiştim başta ama daha çok seo danışmanları ile ilgili bir makale oldu yazmaya başlayınca sürükleniyorum malesef artık ne tarafa çekerse..

O zaman birazda seonun altın kurallarından bahsedelim daha doğrusu en basit bir sitede bile olması gereken kurallardan.İlk önce title kısmını ele alalım title kısmı sitemizin seo için en önemli kısmıdır bu kısımda aramalarda çıkmak iztediğimiz kelimeleri max. 8-9 kelime ile anlatmaya çalışmalıyız.Daha kısa olabilir fakat daha uzunu pekde sağlıklı olmayacaktır.

İkinci olarak meta tagları ele alalım meta tag dediğimiz kısımlar sitemizin adeta kişiliğidir.Sitemizin ne içerikli olduğundan tut hangi dilde olduğuna kim tarafından hazırlandığına herşey bu kısımda açıklanır title kısmından sonra en önemli kısım olduğu söylenebilir.Normal bir sitede olsa eklenmesi gerekmektedir.

Üçüncü olarak sitemizin dışarıya olan bağlantılarını kontrol edelim eğer sitemizden başka sitelere çok fazla link çıkışı olursa bu google tarafından pek de hoş karşılanmaz link çıkışlarımız max. 20 olmalıdır fazlası sitenizi googlenin banlamasına veya sandboxa düşürmesine sebep olabilir.

Dördüncü olarak site haritasını önerelim. Kaliteli bir sitede site haritası olması çok önemlidir. Site haritası sayesinde bütün sayfalarınız hızlıca indexlenir ve siteniz google aramalarında daha çok çıkmaya başlar google botları sitenizi daha rahat gezer ve bu google’nin hoşuna gider.

Beşinci ve son olarak anahtar kelimelerin belirgin yazılması.Google aramalarında çıkmak istediğiniz kelimeleri daha kalın veya farklı renkde yazarak o kelimenin dikkat çekmesini sağlayabilir ve o kelimede daha yüksek sıralarda çıkabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğim beş altın kuralın bütün sitelerde olması gerekir herhangi bir tanesi özelliklede ilk ikisi olmayan siteler seo açısında fakir sitelerdirki rakipleri karşısında hiç bir şansları yoktur.Tabiki onlarıda doğru kullanmak gerekir örneğin sizin bir bakkal siteniz var gidipde title kısmına kasap yazarsanız size hiç bir faydası olmaz bu kuralları uygulamak yetmez önemli olan doğru uygulayabilmek. Ben kuyuya bir taş attım gerisi size kalmış bu verdiğim bilgiler zaten çoğu sitede ve makalelerde mevcut ama bu bilgiler seo bilgisi değil sadece her sitede olması gereken altın kurallardır gerçek seonun ise bu kadar basit olmadığını altını çizerek belirtmek isterim.

Bir de belirtmek istediğim konu seo denince artık akla wordpress gelmekte öyleki google aramalarında seo dan sonra en çok aranan kelime wordpress seo buda şaşırtıcı bir durum bütün blog yazarlarının ve kişisel site sahiplerinin wordpress kullanması milletde var bu işte bir keramet kanısı uyandırmakta tamam wordpressin seo uyumu mükemmel fakat wordpress kurunca seo otomatik olmuyor yani seosunu yapabileceğiniz her site google gözünde wordpress ile eşdeğerdir çoğu blog yazarının wordpress kullanmasının sebebi bu iken benim wordpress kullanma sebebim kolay ve kullanışlı bir cms sistemi olmasıdır ayrıca gelişmiş eklentileri sayesinde istediğimi yapabilmek hoşuma gidiyor ve memnunum wordpress kullanmaktan.

Anlıyacağınız wordpress seo demek değildir her seo işi yapacak kişi wordpress kuruyor böyle olmadığını anlayınca tüm umutlar yerle bir tabiki küçük bir not daha gerçek seo sabır sebat işidir, azim işidir siz işinizi düzgün yapın hakettiğiniz yer daima size yaklaşacaktır.Bugünlük bu kadar kafa şişirme yeter bana müsade beyler bol seolu günler..

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.