izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Sosyal Medya ve Seo

sosyal-medya-seoArtık tüm sitelerde facebook, twitter gibi sosyal medya butonları görmeye alışır olduk. Günümüzde neredeyse her sitenin görünür bir kısmında sosyal medya butonları mevcut. Bu butonları işi bilen site sahipleri seo açısından önemli olduğu için, bazılarıda sadece görüntü olsun diye sitesine yerleştirmekte. Şunu belirtmek isterim ki değişen google algoritmalarıyla beraber artık sosyal medya seo sektörünün olmassa olmazları haline gelmiş bulunmakta. Günümüzde bir çok marka sitelerini reklam etmek yerine facebook veya twitter adreslerini reklam eder hale geldiler sanırım sadece bu bile sosyal medyanın ne kadar etkili olduğunu fazlasıyla anlatıyor.

Sosyal medyanın seo ile etkileşimi bana göre google plus ürününün çıkmasından sonra gerçekleşti. Google kendi sosyal medya servisini oluşturdukdan sonra bu sektöre daha çok önem vermeye başladı. Sosyal medya hesabı açarken açtığınız hesapların yaptığınız iş ile alakalı olduğuna ve gönderdiğiniz içeriklerin işinizle alakalı olmasına özen gösterin. Sosyal medya üzerinde oluşturacağınız her gönderi ve her link size artı olarak geri dönecektir emin olabilirsiniz.

Sosyal medya servislerni siteniz için potansiyel bir hit kaynağına dönüştürmenizde mümkün. Örnek olarak günümüzde bir çok haber sitesi haberlerini sosyal medya servislerinde takipçileriyle paylaşarak günlük hitini iki katına çıkarabiliyor. Unutmayalım ki her gün haber okumayabiliyoruz yada merak etmeyebiliyoruz fakat her gün sosyal medya hesaplarımıza giriş yapıyoruz. Bu da demek oluyor ki sosyal medya doğru kullanıldığında güzel bir gelir kapısı olabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.