izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Tarayıcı Geçmişiniz Satılacak

Bazı web tarayıcı firmaları geçtiğimiz günlerde açıkladıklarına göre 3. parti firmalara kullanıcıların tarayıcı geçtiği haberini yayınlamıştık.

Bu durumun üzerinden henüz fazla bir vakit geçmeden internetteki popüler satış sitesi olan ebay.com’da bir ilanda bir kullanıcı tarayıcı geçmişini satılığa çıkarttı.

Ebay’da bulunan Petterudwal0 isimli üye kendi tarayıcı hesabını satılığa çıkarttı. Tarayıcı firmalarının bu kararı vermesini beklemeden kendi özel geçmişini internette satılığa çıkartan Petterudwal0 isimli kullanıcının ilanına ilgi büyük. Ebay.com sitesinde tarayıcı geçmişini 1 dolardan satılığa çıkartan Petterudwal0’ın ilanına ilgi büyük.

Açık arttırma olarak sattığı tarayıcı geçmişi şimdiden 17 dolar değerini almış durumda. Bazıları meraktan almak istese bazı kullanıcılar da çeşitli durumlarda değerlendirmek için kullanacak.

Yaklaşık olarak 6 gün önce açık arttırmaya koyulan internet geçmişi “Selling my browser history – all of it” başlığı ile satılıyor.

Ebay sitesinden yapılan açık arttırmayı kazanan kişi Petterudwal0 isimli kullanıcın tüm tarayıcı geçmişine sahip olabilecek. Bu açık arttırmanın birkaç gün daha devam etmesinin ardından sonuçlanacak.

Petterudwal0’un sattığı internet geçmişinin satışı ilanında bu açıklamalara yer verdi; ” Genel anlamda interneti yoğun olarak kullanan birsi olarak tarayıcı geçmişimin içerisinde güvenli bir şekilde saklanmakta olan geniş bir web sayfası koleksiyonu oluşturdum. Bunu başkası yapmadan benim satma zamanım şimdi geldi. İnternet üzerinde eşi benzeri olmayan bu koleksiyonu almak için fırsatınız. İnternet tarayıcımın geçmişi üzerinde ilginç, komik, akıllı, komik, önemli ve yarısını NSFW’den ibaret olan sayfalar oluşturuyor. Bu sayfalar sizi uzun sürede eğlendirecek. Ayrıca bu satış sayesinde her gün aynı sayfalara göz atan insanların sıkıştıkları mevcut durumdan da kurtaracağını düşünüyorum. Benim yaptığım gibi internette takılmaktan zevk alan insanların bu satıştan memnun kalacaklarını temenni etmekteyim. Sattığım bu tarayıcı geçmişini alacak kişiye isteğe bağlı olarak güzel bir eposta veya parlak bir disket olarak teslim ede bilirim. Hangisini seçmek isteyeceğin ise senin seçimin.”

Bu şekilde bir atılım yapan kullanıcının bu tarayıcı geçmişini kimin alacağı ve açık arttırmanın nereye gideceği şimdilik merak konusu. Yakında satımı tamamlanacak bu ilanın kullanıcılar tarafından çok dikkat çekmesi açık arttırmanın çok uçuk fiyatlara gideceğinin göstergesi olabilir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.