izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

En iyi internet tarayıcısı hangisi?

brand_new_google_chrome_logo_neon_light_sign_16_x_16__high_quality__4c79069dGünümüzde internet artık vazgeçilmez, yadsınamaz bir ihtiyaç haline geldi. Hal böyle olunca tarayıcıların kalitesinin önemi son derece artıyor. Günümüzde Google Chrome, Mozilla Firefox gibi çok iyi , ünlü tarayıcılar bulunmakta. Bu tarayıcılara son zamanlarda birde Microsoft’un yeni tarayıcısı olan Microsoft Edge eklendi. Yapılan bir araştırmada şuan da dünyanın en iyi tarayıcısının hangisi olduğu test edildi. Yapılan testte tarayıcıların birbirlerine farklı konularda üstünlük kurdukları görüldü. Ancak genel olarak daha iyi olan,

artıları eksilerinden çok daha fazla olan bir web tarayıcısı belirlendi.

HIZ KONUSUNDA GOOGLE CHROME !

Hız konusunda yapılan testte dünyanın hız bağlamında en iyi tarayıcısının, en akıcı tarayıcısının Google Chrome olduğu ortaya çıktı. Günümüzde son derece sevilen ve dünyanın hemen hemen her yerinde kullanılan Google Chrome tarayıcısı hız konusunda lider gözüküyor.

KULLANICI ARAYÜZÜ OLARAK MİCROSOFT EDGE !

Kullanıcı arayüzü hususunda en iyi tarayıcının az bir farkla Microsoft Edge olduğu bilgisine ulaşıldı.

EN GÜVENLİ TARAYICI HANGİSİ?

Güvenlik, gizlilik bağlamında da bir araştırma yapıldı ve araştırmanın sonucunda şaşırtan bir bulguya rastlandı ! Bilindiği üzre Mozilla Firefox tarayıcısı genelde kullanıcı gizliliğine ve kullanıcıların korunmasına verdiği önemle bilinen bir tarayıcıdır. Bu bağlamda da genelde diğer tarayıcılara göre daha iyi bir konumda olan Mozilla Firefox’un bu sefer güvenlik konusunda Google Chrome’un gerisinde kaldığını ifade edebiliriz. Yapılan test sonucunda dünyanın en çok kullanılan internet tarayıcısı olan Google Chrome’un güvenlik hususunda en iyi tarayıcı olduğu ortaya çıktı. Bu ünvanı Mozilla Firefox’un elinden alan Google Chrome’un önünün uzun yıllar daha parlak olduğunu söyleyebiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.