izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Wi-Fi Hızınızın Yavaşlamasına Neden Olan İki Ana Sorun ve Çözümü!

Dünyanın her yerinde kullanılan kablosuz ağ teknolojisi bir diğer adıyla Wi-Fi artık temel ihtiyaçlarımızdan bir tanesi haline geldi. Wi-Fi’nin kullanım oranı hızla yükselirken, Bir diğer taraftan da Wi-Fi bağlantısında meydana gelen yavaşlama sorunları oldukça sıkıntı yaratmaktadır. Bu yazımızda en çok sık karşılaşılan sık bağlantı sorunu ve çözümünü sizlerle paylaşacağım.

Günümüzde kullanılan Wi-Fi teknolojileri genel olarak radyo frekansları üzerinden veri aktarımı gerçekleştiriyor. Bu frekanslar, 2.4GHz ve 5GHZ olarak iki farklı türdedir. Modemler bu iki frekansların arasında tiplere göre yönlendirme yaparak kullanıcıya internet sunar. Fakat, Bazı durumlarda modemler üzerine düşen görevi pek yerine getiremez.

Modemi Doğru Açıda Konumlandırın

power-over-wifi-644x250[1]

Bireylerin çoğu modemlerini konumlandırırken farklı noktalara yerleştirir ve dağıttığı sinyalinin açısına pek önem vermez. Bu dikkatsizlik internet erişimi sırasında büyük sorunlara yol açar bunlardan en başta gelene internette yavaşlık olmasıdır.

Bu sorunlarla karşılaşmamak için; Modemi oldukça yüksek bir noktaya koymanız ve sinyalin dağıtımı sırasında karşısında çok fazla engelin olmadığına dikkat etmelisiniz aksine yavaşlıklar meydana gelecektir.

Elektrik Dalgalarının Wi-Fi Sinyalini Bastırması

2543032_orig[1]

Çoğu kişi bu sorunun farkında olmaz fakat, Wi-Fi sinyalleri aynı ortamda bulundukları diğer sinyallerle birlikte etkileşim altında olabilir. Bu durumun sonucunda da Wi-Fi sinyallerinde büyük bir güç kaybı ortaya çıkar beraberinde hız düşüşü meydana gelir.

Elektronik aletler çoğunlukla sinyal ayarları ve etrafımızda görünmez bir tabaka ile karşımıza çıkar. Çoğu düşük frekansa sahip olan bu sinyallerin bir kısmı Wi-Fi sinyallerini ters orantıda etkileyebilirler böylece güç olarak sinyal kaybı rahatlıkla yaşanabilir.

Bu sorunlara takılmamak için elektronik aletlerin yaymış odluğu frekanslar için yapabilecek bir seçenek bulunuyor,  Gerekli programlar ile aletlerin frekans yoğunluğu ölçebilir böylece ona göre yönlendirici cihazınızı evinizin farklı konumlarına yerleştirebilirsiniz.

Çoğunlukla sorunlar yukarıda ki ana maddelerden dolayı ortaya çıkıyor bunların dışında komşular ile internet kullanımı, gereğinden fazla interneti kullanmak ve adil kullanım kotasının bitmesinin beraberinde getirdiği sorunlar kablosuz interneti daha da yavaş kılacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.