izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Teknoloji bağımlılığı çoğalıyor

profile-02Teknoloji özellikle son yıllarda inanılmaz derecede gelişti. Şuan da hemen hemen herkesin bir akıllı telefonu bulunmakta ve bu akıllı telefonlar ile istenilen her dakika internete rahat bir şekilde bağlanılabilmekte. Özellikle sosyal medyaya inanılmaz bir raabet söz konusuyken akıllı telefonlarda bulunan sosyal medya uygulamaları hiç kuşkusuzki son derece kullanılan uygulamalar. Bu uygulamaların hergün saatlerce kullanımı ile ilgili uzmanların bazı endişeleri söz konusu. Akıllı telefonun haddinden fazla kullanılmasına karşı çıkan uzmanlar aynı zamanda çocukların aşırı derecede tablet kullandıklarına dikkat çekiyorlar.

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI

Teknoloji bağımlılığının en büyük göstergesi olarak uzmanlar sürekli sosyal medyaya bağlanma ihtiyacı sezmek, eve gelir gelmez bilgisayar başında vakit geçirmek, her boş zamanı internet ortamında veyahut oyun dünyasında harcamak gibi durumları gösteriyorlar. Uzmanlar bu evrede olan her kişinin muhakkak bir tedavi yöntemine başvurması gerektiğine inanıyorlar. Teknoloji bağımlılığını bir hastalık olarak kabul eden uzmanlar bu doğrultuda kişinin de önlem alabileceğine dikkat çekmekteler.

STRES ATMANIN FARKLI YOLLARI DA VAR !

Teknolojik cihazlar üzerinde fazlaca vakit harcamanın en büyük sebebi olarak kişinin stres atma isteği gösteriliyor. Tam da bu doğrultuda uzmanlar tarafından çok önemli uyarılar yapılıyor çünkü uzmanlara göre stres atmanın tek yolu teknolojik cihazlarda vakit geçirmek değil. Bu doğrultuda yapılan öneriler sosyal aktivitelere yönelik kayıtların yapılması veyahut bir futbol kulübüne, basketbol kulübüne kaydolunması.

ERKEK ÇOCUKLARINDA ÇOK GÖRÜLÜYOR !

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre teknoloji bağımlılığı hastalığı özellikle çağımızda tabletlerin son derece yaygın olması ile beraber çocuk yaşta görülüyor ! Uzmanlar erkek çocuklarının kız çocuklarına göre teknolojiye daha bağımlı olduklarının da altını çiziyorlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.