izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Telefonun Hafızasında Yer Açmak için Tavsiyeler!

Telefonlarını hafızası ile ilgili olarak bir takım sıkıntılarınız var ise, Bu yazımızda sizlere vereceğimiz birbirinden farklı ipuçları ile cihazınızın hafızasını rahatlayabilirsiniz. Cihazların hafızası 128GB değerinde olsa bile minimum seviyeye kadar hafızayı doldurma işlemleri gerçekleştirebiliyoruz.  Lafı daha fazla uzatmadan sizlere neler yapabileceğinizi anlatıyorum.

Medya Dosyalarınızı Düzenli Olarak Temizleyin

Cihazınızın üzerinde çekmiş olduğunuz tüm fotoğrafları gözden geçirerek kullanmadığınız bir hatıra değeri olmayan böylece fotoğraflarınızı silmenize tavsiye ediyoruz. Özellikle de cihazınız yüksek çözünürlük fotoğraflar üzerinde başarılıysa hafızasında gözle görülür doluluk işlemi olacak.

Medya Dosyalarınızı Yedekleyin

Yukarıdaki maddede açıklamış olduğum durumda dosyalarınızı silmek istemiyorsanız cihazınızda ki verileri bulut ortamına yedek olarak aktarabilirsiniz böylece istediğiniz zaman diliminde rahatlıkla internet üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Kullanmamış Olduğunuz Uygulamaların Hepsini Silin

Daha öncesinde denemek amacıyla indirmiş olduğunuz ve indirdikten sonra hoşunuza gitmeyen uygulamalarınızı silmek, Cihazınız için gerçekleştireceğiniz en iyi seçeneklerden bir tanesi olacak. Kullanmış olduğunuz telefonunuz eğer HTC ise firmanın geliştirmiş olduğu HTC Boost uygulamasını indirmenizi tavsiye ederim.

Müziklerinizi Online Olarak Dinleyin

Artık cihazlarınızın üzerinde MP3 Depolamanızın devri bitmiş durumda. Bu durumda cihazının yerine ücretli yada ücretsiz seviyede hizmet veren çevrim içi müzik servislerini kullanarak hafızasında yer açabilirsiniz.

Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraf ve Video Çekimini Gerçekleştirmeyin

Cihazınız ile gelen varsayılan kamera uygulamasından yararlanarak fotoğraf ve video çekme işlemleri gerçekleştiriyorsanız, İçeriklerin hepsi maksimum olarak çözünürlük seviyede olur. Eğer çekmiş olduğunuz fotoğraflarınızda filtre kullanacaksanız daha düşük seviyelerde çözünürlük kullanabilirsiniz.

WhatsApp Fotoğraflarınızı Düzenli Olarak Temizleyin

Eğer WhatsApp uygulamasını düzenli olarak kullanıyorsanız galeri kısmınız da oldukça fazla resim olacaktır. Bu nedenle cihaz üzerinde zamanla büyük bir boyut haline gelen WhatsApp Images klasörünü zaman zaman temizleyerek cihazınızda yer açabilirsiniz. El ile uğraşmak istemiyorsanız Magic Cleaner uygulamasından yararlanarak otomatik silme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamalarınızda Oluşan Ön Bellekleri Temizlemeyi İhmal Etmeyin

Yukarıdaki maddelerin arasında en büyük başarıyı sağlayacak olan yöntemin uygulamaların ön belleklerinin temizlenmesi size yarar sağlayacaktır. Ayarlar > Uygulamalar menüsünü takip ederek uygulamaların oluşturmuş olduğu dosyaları temizleyebilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.