izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Windows 11, Varsayılan Tarayıcıları Değiştirmeyi Çok Daha Zor ve Zahmetli Hale Getirecek

Bilgisayarlarımızda kullandığımız arama motorlarını özelleştirmek adına farklı tarayıcıları kullanmak isteyebiliriz. Uygulamalar söz konusu olduğunda, kullanıcıların tercih ettikleri farklı uygulamalar vardır. Tarayıcılar söz konusu olduğunda, bazıları Chrome‘u kullanmayı, bazıları Edge‘i, bazıları Firefox‘u tercih edebilir, vb. ve çoğu zaman hepimizin bir seçeneği vardır. Ancak görünen o ki, Windows 11‘de Microsoft, kullanıcıların varsayılan tarayıcılarını ayarlamasını çok daha karmaşık ve zahmetli hale getiriyor.
Bir tarayıcıyı ilk kez başlattığınızda, ne yapmak istediğiniz sorulur ve varsayılan olarak ayarlamak için “Her zaman bu uygulamayı kullan” seçeneğine tıklama seçeneğiniz vardır. Bu, Windows 10‘a benzer bir davranıştır, ancak herhangi bir nedenle bu kutuyu işaretlemeyi unuttuysanız, o istemi bir daha asla göremezsiniz.

Windows 11, Varsayılan Tarayıcıları Değiştirmeyi Çok Daha Zor ve Zahmetli Hale Getirecek 1
Şimdi ise değiştirmek isterseniz Windows 11 ayarlarına dalmanız gerekecek ve o zaman bile HTML, HTM, PDF, HTTP, XHTML vb. dosya türlerinin nasıl ele alınacağı konusunda birden fazla değişiklik yapmanızı isteyerek işinizi zorlaştıracaktır. Bu, kullanıcıların varsayılan tarayıcılarını ayarlamak için birden fazla adımdan geçmeleri gerekeceği anlamına gelir; bu nedenle, varsayılan tarayıcınızı değiştirmek hala mümkün olsa da, fazladan adımlar birçok kullanıcıyı erteleyebilir veya her şeyi değiştirmeleri gerektiğini bilmeyebilirler.
Microsoft‘un Mozilla, Opera ve Google gibi rakiplerinin çoğu, o zamandan beri bu değişikliklere karşı konuştu. Bununla birlikte, bunun Windows 11‘in hala beta sürümünde olup olmadığından ve son sürümden önce işlerin değişeceğinden veya Microsoft‘un izleyeceği yolun bu olup olmadığından emin değiliz .

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.