izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Google Chrome, Internet Explorer Yazılımını Saf Dışı Bıraktı!

İnternet Tarayıcısı yazılımlarının kullanım oranları ile alakalı olarak 2016 yılının Nisan ayına ait istatistikleri internet ortamında yayınlanarak sonuçlar kullanıcılar ile paylaşıldı.NET APPLICATIONS firması tarafından hazırlanan ve dünya genelinde ki internet tarayıcısı kullanım oranlarını doğru bir şekilde hesaplayan yeni istatistik raporlarına göre uzun zamandır yavaşlığı ile adından söz ettiren Internet Explorer yıllar sonra Google Chrome’un gerisine düştü.

Çoğu kişinin bildiği gibi Internet Explorer, Microsoft’un Windows ile karşımıza çıkan her işletim sistemine sahip bilgisayarlarda varsayılan internet tarayıcısı olarak geliyor. Çoğu kullanıcı bu yazılım üzerinden ilk olarak Google Chrome veya Mozilla Firefox gibi alternatif yazılımları indirmek için kullanıyor. Uzun süredir Microsoft tarafından yapılan çalışmalar doğrultusunda Internet Explorer’ın bir türlü yavaşlığına ait olan sorunları gideremedi.

google-chrome-internet-explorerin-tahtini-elinden-aldi-4[1]

Yazılımın bu kadar yavaş olmasına rağmen önceki yıllarda gerçekleştirilen araştırmalara göre Internet Explorer’ın farklı sürümlerin kullanım istatistikleri göz önüne alındığında Google Chrome ve Mozilla Firefox yazılımlarını geride bıraktığı rahatlıkla sonuçlarda görülüyordu.  Fakat günümüze baktığımız da bu durum artık değişti ve Google Chrome tek başına aldığı puan ile tüm tarayıcıları özellikle Internet Explorer’i tahtından indirmeyi başardı.

Internet Explorer’ın Gerilemesinde En Büyük Etken Windows 10

Çoğu kişinin hatırlayacağı üzere Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 ile birlikte Internet Explorer’ı tarihe gömerek geliştirdiği yeni Microsoft Edge’e geçiş yapmıştı. Bu nedenle birlikte Internet Explorer’ın kullanım oranı sonuçlarında büyük bir düşüş yaşandı. Yine de Microsoft Edge sadece yüzde bazında 4.5 civarında bir kullanım kitlesine sahip. Windows 10 yazılımını kullanan kullanıcıların Edge tarayıcısına geçiş yapmayacağı açıklıyor. Google Chrome’un Windows’un üzerinde varsayılan internet tarayıcısı olmamasına rağmen bu denle yüksek bir kullanım payına sahip olması çok büyük başarı olarak tanımlanabilir.

google-chrome-internet-explorerin-tahtini-elinden-aldi-3[1]

Google’ın uzun süredir geliştirmiş olduğu Chrome tarayıcısı büyük bir başarıya sahip durumda böylece piyasada ki Opera Web Browser, Safari, Mozilla Firefox gibi yazılımların arasında en etkili altyapıya sahip durumda. Microsoft bünyesinde yapılan çalışmaları ilerleyen zaman dilimlerinde göreceğiz bakalım firma Edge yazılımına özen gösterecek mi? Konu hakkında ki düşüncelerinizi bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.