izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Video Düzenleme Programları

Youtube üzerine bir video yükleyeceksiniz ancak bu videoyu düzenlemeden yükleme yapmak istemiyorsunuz, öyle mi? O halde siz de video düzenleme programları kullanabilirsiniz. Yardımcı programlar sayesinde son derece profesyonel videolar ortaya çıkarabilirsiniz. Ses efektleri ekleyebilir veya yardımcı görseller/videolar koyabilirsiniz. Kısacası hayal gücünüze kalmış pek çok farklı şeyi yapabilirsiniz. Bunun için kesinlikle yazımızın devamını okuyabilirsiniz. Yazımızın devam bölümü sizlere rehber niteliğinde olacaktır. Yardımcı olmak adına hazırladığımız bu yazımızda videolarınızı en iyi şekilde ve en kolay yollardan nasıl düzenleyebilirsiniz, anlatacağız. Ayrıca düzenleme programları hakkında bilgiler de vereceğiz. Siz de kendinize uygun olanını edinebilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

En İyi Düzenleme Programları

Videonuzu düzenlemek istiyorsanız, bazı yardımcı programlar sizler için ideal olacaktır. Tek yapmanız gereken sisteminize göre bir program seçmek olacaktır. Bunun için en basitinden en iyisine doğru bir sıralama yapacağız. Dilediğinizi seçebilir ve kullanabilirsiniz. Tabii indirmek için farklı yardımcı web sitelerine de ihtiyacınız olacaktır. Burada bulunan video düzenleme programları sayesinde artık Youtube kanalınızda bulunan videolar daha fazla profesyonel görünecektir. Bunun yanında tüm videolarınız daha fazla beğenilecek ve abone sayınızda hızlı bir artış görülecektir. Videolarınızın beğeni sayısı artacak ve belli yorumlar gelmeye başlayacaktır. Tüm bunların hoşunuza gideceğini ve daima sizlere moral vereceğini de unutmamalısınız.

CAMTASİA STUDİO

Kullanabileceğiniz en basit video düzenleme programlarından biridir. Bu programı edinip son derece başarılı işlere imza atabilirsiniz. Artık ses efektlerini ekleyebilir, görüntü ya da ek videolar ile videolarınızı çeşitlendirebilirsiniz. Videolarınızın başına intro koyabilir, sonunda outro ile bir kapanış gerçekleştirebilirsiniz. Görüntü kalitesi olarak 720 pixel olarak destekleme bulunmaktadır. 720 pixele kadar bu program sayesinde video üretebilirsiniz. Ayrıca video düzenleme programı olarak bir de video çekme eklentisi bulunmaktadır. Bu sayede hem video çekebilecek hem de çektiklerinizi başarılı bir şekilde düzenleyebileceksiniz.

SONY VEGAS PRO

Videolarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz bir diğer düzenleme programı Sony Vegas Pro olacaktır. Bu program sayesinde son derece rahat bir şekilde videolarınızı canlandırabilirsiniz. Yine geniş arşivi sayesinde dilediğiniz gibi çalışma gerçekleştirebilirsiniz. Biraz daha alternatiflidir. Seçenek ve yapılabilecek oldukça fazladır. Detaylı bir çalışma yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihlerinden biridir. Siz de indirebilir ve kullanabilirsiniz. Ayrıca bu düzenleme programı sayesinde oldukça profesyonel videolar ortaya çıkarabilirsiniz.

ADOBE PREMİERE PRO CC

Video düzenlemek için kullanabileceğiniz en iyi alternatiflerden biri de ADOBE PREMİERE Pro CC programıdır. Bu yardımcı program, birçok ünlü YOUTUBER’IN kullandığı düzenleme programıdır. Kesinlikle tercih edilebilirdir. Detaylı ve profesyonel çalışma çıkarmak isteyenler bunu kullanabilir. 4K çekim düzenlemelerine kadar desteklemektedir. Günümüzde televizyon kanallarının %25’i bu programı kullanmaktadır. Siz de son derece basit bir kullanımı sayesinde başarılı işlere imza atabilirsiniz. İlk başta karışık gibi gelebilir ancak alıştıktan sonra hayal gücünüz ile yapabileceklerinizin sınırı bulunmamaktadır.

EDİUS

Edius GrassValley firması tarafından geliştirilen video düzenleme ve montaj programı olan Ediue, kullanabilecekleriniz arasında son derece profesyonel durmaktadır. Burada önerdiklerimiz arasında en iyisidir. Günümüz televizyonlarının %75’ine yakın bir kısmı Edius programını kullanmaktadır. Son derece detaylı, fazla ayrıntılı ve en ince işlemlere kadar yapabilme imkanı tanır. Kesinlikle çok profesyonel videolar isteyenlerin en iyi tercihidir. Diğer saymış olduğumuz yardımcı programlar sadece buna birer alternatiftir. Alanının en başarılılarından biri olması, kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir. Tabii ilk başta hiçbir şey anlamayabilirsiniz ancak eğitim videolarını seyrettikten sonra yapabileceklerinizin sınırının bulunmadığını siz de çok iyi anlayacaksınız. Bundan sonra hayal ettiklerinizi Edius sayesinde yapabilirsiniz.

Yukarıda saymış olduğumuz yardımcı montaj ve video düzenleme programları, sizler için son derece harika bir görev görebilir. Kesinlikle dilediğiniz gibi düzenlemelerinizi yapabilir ve istediğiniz gibi videolar ortaya çıkarabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.