izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Volkswagen’in Elektrikli Sedanı İlk Kez Görüntülendi!

Elektrikli araçlar konusunda otomotiv devleri büyük adımlar atmaya başladı. Bu alanda ID ailesiyle rekabete girişen Volkswagen‘in seriye ekleyeceği Passat boyutlarındaki elektrikli sedan modeli ilk kez görüntülendi. İsmi henüz belli olmayan modelin 2023 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Volkswagen'in Elektrikli Sedanı İlk Kez Görüntülendi! 1

Söz konusu modelin ID.6 olarak adlandırılması düşünülüyordu. Fakat bu isim Çin‘deki üç sıra koltuklu bir elektrikli SUV‘da kullanıldığı için iptal edildi. ID.5 ise halihazırda satışta olan ID.4‘ün coupe-SUV versiyonuna verilecek. ID.8 isimli büyük bir SUV‘un da aileye dahil olacağını bekliyoruz. Elektrikli sedanda hangi ismin tercih edileceği büyük bir merak konusu. Geliştirme sürecindeki kod adıysa ‘Aero B‘ olarak duyuruldu.

Volkswagen'in Elektrikli Sedanı İlk Kez Görüntülendi! 2
Elektrikli Volkswagen sedanın görüntülerine bakacak olursanız fazla kamuflaj taşımıyor gibi görünse de ön ve arka bölümde pek çok detayın sahte çizgilerle gizlendiği açıkça gözüküyor. Volkswagen, farları ve stopları bantlarla başarılı bir şekilde gizlemiş ve içten yanmalı model süsü vermek için hava girişi ve egzoz çıkışı gibi sahte detaylar hazırlamış.

Volkswagen'in Elektrikli Sedanı İlk Kez Görüntülendi! 3
Otomobilin genel yapısına bakarsak arka kısmın liftback benzeri bir görüntüye sahip olduğunu söyleyebiliriz.
Volkswagen‘in elektrikli sedan modeli de ailenin diğer üyeleri gibi MEB platformu üzerine inşa edilecek. Ölçüleri Passat ile büyük oranda aynı olsa da elektrikli olmasından dolayı iç mekanda daha ferah bir yaşam alanı sunacağı açık. Elektrikli sedanda arkadan ve dört tekerlekten çekiş seçenekleri bulunacak. İlerleyen süreçte GTX isimli performans versiyonu da görmeyi bekliyoruz.

Volkswagen'in Elektrikli Sedanı İlk Kez Görüntülendi! 4

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.