izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

WhatsApp’ın En Büyük Sorununu Çözen özelliği Duyurdu!

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gönderilen fotoğrafları sıkıştırarak boyutunu düşürüyor. Özellikle yüksek boyutlu dosyalarda meydana gelen bu sıkıştırma, karşı tarafın kalitesiz bir görsel ile karşı karşıya kalmasına neden oluyor. Yaşanan bu can sıkıcı problemi çözebilmek için WhatsApp kullanıcıları çeşitli yöntemler deneyerek fotoğrafların kalitesinde ki düşüşün önüne geçmeye çalışıyorlar. Örnek vermek gerekirse kullanıcılar fotoğraflarını belge şeklinde göndererek fotoğrafların kalitesinin bozulmasının önüne geçiyorlar.
WhatsApp, kalite düşme sorunu için nihayet kalıcı bir çözüm getirdi. Getirdiği bu yeni özelliği Android ve iOS işletim sistemli telefonlar için erişime açtı. Bundan sonra kullanıcılar birbirlerine gönderecekleri fotoğrafların kalitesini yüksek tutabilecek fotoğrafların kalitesinde bir kayıp olmayacak. Peki bu nasıl olacak?

WhatsApp ile yüksek kalitede fotoğraf nasıl gönderilir?
WhatsApp’a gelecek olan yeni özellikleri önceden açığa çıkaran WABetaInfo’nun açıkladığı bilgilere göre, uygulamada üç farklı fotoğraf kalitesi seçeneği bulunacak. Beta programına katılmış Android ve iPhone sahiplerinin erişimine açılan özelliğin ekran görüntüsünü paylaşan WABetaInfo, fotoğrafların orijinal kalitesinin minimum seviyede düşeceğini aktardı.

WhatsApp uygulamasına eklenen seçenekler şöyle:

  • Otomatik (Önerilen): Bu seçenek, ağ hızına bağlı olarak görüntüleri sıkıştırıp sıkıştırmama kararını WhatsApp’a bırakacak.
  • En iyi kalite: Mümkün olan en iyi görüntü kalitesi sağlanacak.
  • Veri tasarrufu: Veriden ve depolama alanından tasarruf etmek için görüntüler sıkıştırılacak.

WhatsApp’ın En Büyük Sorununu Çözen özelliği Duyurdu! 1

Kullanıcıların bilmesi gereken en önemli detaylardan biri: “En iyi kalite”yi seçmek, fotoğrafların yüzde 100 orijinal kalitede gönderileceği anlamına gelmiyor. WhatsApp yalnızca sıkıştırma işlemini daha hafif uyguluyor ve orijinal kalitenin yaklaşık yüzde 80 kadarının korunacağını açıkladı. Ek olarak görüntünün çerçeve boyutları 2048×2048 pikselden büyükse yeniden boyutlandırılıyor.

Eğer internetiniz az ise “Veri tasarrufu” seçeneğini seçebilirsiniz. “Otomatik” seçeneğini aktif ettiğinizde ise WhatsApp, bağlantı türüne bağlı olarak görüntü kalitesi ve internet tüketimi arasında en iyi dengeyi sağlayacak şekilde fotoğraflarınızı indirecektir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.