izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Windows 10’un İzinsiz Güncelleme Yapmasına Karşı Bir Kullanıcı Microsoft’a Dava Açtı!

Windows 10 ile neredeyse tüm Windows kullanıcıların üzerinde etkisini hissettirmeyi başaran Microsoft bu sefer büyük bir başarısızlığa doğru yol aldı. Microsoft firmasının geliştirmiş olduğu son işletim sistemi olarak karşımıza çıkan Windows 10’un dağıtımına geride bıraktığımız yıl resmi olarak başlanmıştı. Yavaş yavaş yapılan güncellemelerden sonra tüm kullanıcılarından internet forumlarında şikayetler gelmişti.

Kullanıcıların bilgisayarında Windows 10’a kendilerinin izinleri olmadan bir takım güncellemelerde bulunması ve bu güncellemelerin tamamen BETA yani gelişiminin devam ettiği dönemde yapılmasından oldukça şikayetçi olan bir kullanıcı, Microsoft’un ana şubesine direk olarak dava açma kararı aldı. Olayın ana karakteri Teri Goldstein isimli bir bayan yapılan güncellemenin bozuk olduğunu öne sürerek Microsoft ile yasal yollardan anlaşma sürecine çıktı.,

DSC02341-760x500[1]

Kendi izni olmadan hiçbir şekilde Windows 10’u bilgisayarına yüklemeyi kabul etmeyen Teri Goldstein, Bu güncellemelerinden hemen sonra bilgisayarın oldukça yavaşladığını ve bir takım sistem güncellemelerin yine kullanıcının izni olmadan bu işlemleri gerçekleştirdiği sonucunda Microsoft firmasına dava açma gereği duymuş.

Tüm bu olayların artından da mahkeme yoluna koyulan Teri Goldstein, Windows 10 hakkında gerçekleştirdiği şikayetler konusunda, Microsoft’un başarılı avukatlarını göz ardı etmeyi başardı böylece yaklaşık olarak Microsoft firmasından 10.000 Dolar’a yakın bir miktarda tazminat almayı kazandı.

Yaşanan bu olayların birazda mahkeme tarafı ile alakalı olduğunu düşünüyorum çünkü başka bir ülküde bu tarz bir durum olsa en basitinden Türkiye gibi bir konumda Microsoft’a dava açmak için ilgili yerlere başvurulduğunda gereği kadar ciddiye alınmayacağını tahmin ediyorum. Konu hakkındaki düşüncelerinizi bizimle yorum olarak bildirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.