izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Microsoft’un mobil pazar payı dibe vurdu!

Nokia Lumia 925-140x140Bilindiği üzere bilgisayar platformundaki en yaygın kullanılan işletim sistemi Microsoft şirketinin işletim sistemi olan Windows. Microsoft, son çıkarmış olduğu Windows 10 işletim sistemi ile PC platformundaki liderliğini koruyor. Ancak artık akıllı telefonların kullanım oranı bilgisayarlardan çok daha yüksek ve bilgisayar satışları çok ciddi bir oranda gerilemiş, düşmüş durumda. Hal böyle olunca Microsoft ta akıllı telefon piyasasında iyi bir kar elde etmek, akıllı telefon piyasasında da PC platformunda olduğu gibi iyi bir pazar payına sahip olmak istiyor ancak şuana kadar bunu başarabilmiş değil.

Hatta ve hatta elimize ulaşan bilgilere göre Microsoft sahip olduğu mobil pazar payını da 2016 yılı ilk çeyreğinde kaybediyor !

MİCROSOFT PAZAR PAYI YERLERDE !

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Microsoft’un mobil platformdaki pazar payının adeta yerlerde olduğu bilgisine ulaşıldı. Ortaya çıkarılan istatistikler sonucunda Microsoft’un analiz yapılan ülkelerin çoğunda pazar payı olarak çok gerilediği ortaya çıktı. Almanya , Amerika, Fransa, İspanya ve benzeri dev ülkelerin gösterildiği istatistiklerde Microsoft şirketinin sahip olduğu Windows Phone yazılımının mobil platformdaki pazar payı %1’in bile altında seyrediyor. Dünyanın en büyük üçüncü mobil işletim sistemi olarak gösterilen Windows Phone’un inanılmaz düşüşü özellikle 2016 yılı başlarında kendisini gösterdi ve 2016 yılı ilk çeyreğini tamamlamak üzere olduğumuz şu günlerde Microsoft telefon pazarında daha da kan kaybediyor.

WİNDOWS PHONE TARİH OLABİLİR !

Microsoft telefonlarına olan ilginin son derece az olması aynı zamanda Mİcrosoft yazılımı Windows Phone’un da arkaplanda kalmasına yol açıyor. Genelde teknoloji şirketleri akıllı telefonlar hususunda Microsoft ile değil Google ile masaya oturuyorlar. Önümüzdeki süreçte Microsoft’un daha da kan kaybedeceğini düşünüyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.