izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Windows 7 İndir

Windows 7 İndir 1Bugün windows 7 hakkında bir yazı yazmak istedim arkadaşlar. Bilindiği üzere windows 7 microsoft firmasının en son çıkardığı işletim sistemidir. Duyumlarıma göre windows 8 ise yoldadır. Fakat şöyle bir sorun varki kullanıcılar daha windows 7’ye alışamadan bir yeni sürüm çıkarmak ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışılır. Windows 7 diğer işletim sistemlerine göre daha görsel ve daha zahmetli bir işletim sistemi. Genel kullanıcılar daha çok alışmış oldukları windows xp ‘yi tercih etmekte. Bunun bir sebebide windows 7 indir işletim sisteminin bir çok bileşeni desteklememesi (yazıcı,tarayıcı,kamera vs)

İnsanlar windows 7 kullanmaya teşvik ediliyor fakat insanımız sırf bu sürümü kullanmak için yeni bir yazıcı alma zahmetıne katlanmak istemiyor. Bu olay benimde başıma geldi. Bir arkadaşıma windows 7 kurduk fakat hp marka yazıcısı biraz eskı oldugu için bu işletim sistemını destekleyen driverını bulamadık mecbur yine xp kurmak zorunda kaldık. Anlıyacağınız microsoft önce adam akıllı işletim sistemı yapıp sonra sürüm yükseltmeli diye düşünüyorum.

Bir başka sorun ise oyun ve programlarda yaşanan sorunlar. Windows xp’de sorunsuz çalışan programlar (photoshop,filezilla v.s) windows 7 işletim sisteminde hata verip çalışmıyor tabi bu herkes için geçerli değil ben karşılaştıklarımdan örnekler veriyorum. Oyunlarda ise windows 7 – 64bitde çoğu oyunu desteklememekte ve kullanıcıların sinirlerini bozmakta.

Windows 7, xp işletim sistemine göre kötü olsada vistaya göre kat kat iyidir hakkını yememek lazım. Zaten windows 7 işletim sistemi vista fiyaskosundan sonra alel acele piyasaya sürülmüş bir işletim sistemidir. Karizmayı kurtarmak için sürüldü desek daha doğruda olabilir.

İşin özeti bu arkadaşlar windows 7’yi ilk defa kuracak arkadaşlar bu konuyu araştırıp öyle kursunlar boşu boşuna format atıp sonra yine xp yüklemesinler. Ama ben illa da windows 7 kullanacağım diyorsanız windows 7 indir linkini kullanarak sistemi indirip kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.