izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Yerli Korku Filmlerinde Cast Seçimi

Dünya geneliyle kıyaslandığında tüm filmlerimizin daha düşük bütçelere sahip olduğu görülebilmektedir. Ancak korku filmlerine yatırılan meblağların bu standartların altında olduğu da söylenebilmektedir. Bu yüzden oyuncu kadrosu içerisinde genç ya da tanınmamış kişilerin yer aldığı da ifade edilebilmektedir. Filmci baba  içerisinde de var olan yerli korku filmlerinde cast seçimleri bu şekilde gerçekleşebilecek ve tanınmayan yüzlerin bu yapımlar arasında varlık gösterdiği de görülebilen bir durum olacaktır. Yerli korku filmlerindeki düşük oyunculuk kalitesinin temel sebebi olarak da bu seçimler görülebilmektedir.

Sayfa İçeriği

Yerli Korku Filmlerinin Genel Konuları

Yerli korku filmlerinin hemen hemen hepsinde aynı temele dayanan konular işlenebilmektedir. Film izle doğrultusunda hareket edecek olan kişilerin, çoğu film içerisinde metafiziksel varlıklarla bağlantılı olarak gelişen senaryoyu izledikleri anlaşılabilecektir. Aslında Türk sinemasındaki korku yapımları cin teması üzerine kuruludur diye belirtilebilir. Her yapım içerisinde metafiziksel varlıklar ve büyü detayları fazlasıyla işlenebilmekte olup, bu noktada şekillenen hikayelere bağlı bir biçimde filmler meydana getirilebilmektedir. Genel olarak her biri de birbiriyle benzer bir biçimde sonuçlanacaktır. Bundan dolayı da düşük profil çizen film yapımları olarak da görülebilmektedir.

Yerli Korku ve Komedi Filmlerinin Benzerlikleri

Ülkemizdeki sinema endüstrisinin gelişmemesinin temel sebebi basit korku ve komedi filmlerine sık sık yer verilmesinden kaynaklı olarak ortaya çıkabilmektedir. Komedi filmleri de tıpkı korku sinemasının örneklerinde olduğu gibi basit bir olay örgüsü ve cast seçimiyle hazırlanmaktadır. Bundan dolayı da düşük profilli bir görüntü çizebilmektedir. Ancak kendisine özgü hedef kitlesinden dolayı her zaman rağbet gören yapımlar olmasından dolayı fazlasıyla kazandıran bir pozisyonda varlık göstermesi sonucu ortaya çıkabilmektedir. Bu tip sonuçlardan dolayı da her gün aralarına yenileri eklenebilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.