izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Youtube’daki Hedefinizi Kademeli Olarak Belirleyin

 

Youtube’daki Hedefinizi Kademeli Olarak Belirleyin

Her defasında siz değerli okurlarımız için farklı bilgiler aktarıyoruz. Bildiğiniz gibi gerçekten burada aktardıklarımızın hayati bir öneme sahip olduğunu söylemeliyiz. Artık siz de bunların tamamını yerine getirerek dilediğiniz gibi kanalınızı büyütebilir ve istikrarlı bir şekilde para kazanabilirsiniz. Peki ama en başta bilmeniz gerekenlerden birinin hedef olduğunu biliyor muydunuz?

İnsan, hedefleri doğrultusunda yaşayan ve belli bir amaç uğruna her şeyini verebilecek bir canlıdır. Hayal, amaç ve hedef birbiri ile ilişkilidir. Öncelikli olarak bir şey hayal edilmeden gerçekleşmez. Her şeyin gerçekleşmesi için ilk önce hayal kurulması gerekmektedir. Ardından o hayal doğrultusunda bir amaç belirlenmeli ve daha sonrasında hedef seçilmelidir. Peki bu durum Youtube için geçerli olabilir mi?

Sayfa İçeriği

Youtube’daki Hedefinizi Kademeli Olarak Belirleyin 1

Ünlü Youtuber Olduğunuzu Hayal Edin

Kanalınızın toplam izlenmesinin 4 – 5 milyar civarı olduğunu, abone sayınızın günlük olarak 20 bin kişi arttığını, şu anda toplam 10 milyon abonenizin bulunduğunu hayal etsenize! Ne kadar güzel olurdu, öyle değil mi? Peki ama bu neden gerçek olmasın ki? Gerçekleşmemesi için ne engel var ki? O zaman hayalinizi kurdunuz ve bu hedefe ulaşmak istiyorsunuz. Bu durum tamamen yanlış olacaktır çünkü şu anda bu kadar veriye sahip olan bir Türk Youtuber bulunmaktadır. Bu nedenle yazının devamına bakarak en doğrusunu öğrenebilirsiniz.

Hayal: Bildiğiniz gibi bir şeyin hayalini kurmak, ona hemen sahip olabileceğiniz anlamına gelmez. Aynı zamanda bir şeyi hayal etmek ve onun için hiçbir şey yapmamak da ona sahip olabileceğiniz anlamını taşımaz. Bu nedenle hayallerinizi gerçekçi olarak belirlemelisiniz. Örneğin 500 bin aboneye ulaştığınızı, Youtube’dan aylık ortalama 2-3 bin TL civarı kazandığınızı ve her geçen gün yükseldiğinizi hayal edebilirsiniz. Bu gerçekçi bir hayal olacaktır. Bu tarz bir düş kurduktan sonra yolunuza amaç ile devam edebilirsiniz.

Amaç: Düşlerinizi oluşturdunuz ve artık onlarda sabitsiniz. Ne hayal ettiğinizi çok iyi biliyorsunuz. İşte bu noktadan sonra artık amacınızı belirlemelisiniz. Hayal ile amacı birbirine karıştırmamalısınız. Birinin düşünce, birinin istemek ve yapmak olduğunu söylemeliyiz. Bir şeyi yalnızca amaçlamak da size yetmeyecektir. Belirlediğiniz amaç yukarıdaki örneğin devamı olarak şu olabilir: bu site üzerinde bulunan tüm dersleri takip edeceğim. Ünlü Youtuber’lara bakıp onlardan ilham alacağım. Kanalımın tüm verilerini iyileştirip ilgili kelimelerde ve önerilenlerde ben çıkacağım. Bu şekilde bir amaç belirledikten sonra artık siz de hedef aşamasına geçebilirsiniz.

 

Youtube’daki Hedefinizi Kademeli Olarak Belirleyin 2  Hedef: Yukarıda bahsetmiş olduğumuz 2 farklı madde ile hedefi birbirine karıştırmamalısınız. Hedef, tam anlamıyla ileride olur ve ona ulaşmak için belli yolları kat etmeniz gerekir. Zorlukları aşmak, güçlükleri yenmek, bıkmamak ve asla pes etmemek hedefe giden yolda sizi galip kılar. Bu nedenle hedefiniz de daima gerçekçi olmalı ancak hayalinizden farklı şeyler barındırmamalı. Artık hayaliniz doğrultusunda amacınızı gerçekleştirmek için gerekenleri yaptınız ve hedefe

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.