izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Google Chromebook’un Satışları Macbook’un Satışlarını Geride Bıraktı!

Google’ın bilgisayarlar için sunmuş olduğu işletim sistemi Chrome OS ile birlikte görev yapan Chromebooklar Apple’ın geliştirdiği Macbooklarını Amerika Birleşik Devletleri pazarında büyük bir oranda geride bıraktı. Dünya genelinde oldukça büyük teknoloji devletlerinden Google ve Apple’ın arasında yeni bir gelişmeler yaşandı.

Google’ın özellikle öğrenciler için geliştirmiş olduğu Chrome OS işletim sistemiyle karşımıza çıkan Chromebookları, Apple’ın taşınabilir bilgisayarı Macbook’un satışlarını ABD’de geride bırakmayı başardı. Cihazların satışları hakkında net bir rakam paylaşıma çıkmasa bile Apple’ın bu dört ay içeresinde toplamda 1.7 milyon Macbook’unu sattığını açıklanıyor. Elde edilen bilgilere göre Chromebook’un satışlarının toplamda 2 milyona yaklaştığı düşünülüyor.

Ürünlerin satış adetleri olarak göz attığımızda Chromebook’uın Macbook’tan çok daha fazla sattığını tahmin edebiliyor. Fakat bu iki cihazlarda neredeyse kıyaslanmayacak kadar farklı türlerde yer alıyor. Chromebook modelleri normal bilgisayara göre çok daha ucuz fiyata sahip olurken Macbook modelleri ise standart olarak bir dizüstünden çok daha fazla yüksek fiyatlarla satıla çıkıyor.

Chromebook’ın Satışları Daha da Yükselecek!

Google’ın bu yıl düzenlemiş olduğu Google I/O 2016 etkinliği içerisinde Chromebook modellerinde artık Android tabanlı uygulamaların da kullanılacağı hakkında açıklamalarda bulundu. Bu nedenle Android uygulamaların dizüstü modellerinde çok uygun fiyatla kullanmak isteyen bireylerin en büyük tercihi Google Chromebook’lardan yana olacaktır. Bu durumda şüphesiz olarak Chromebook’un satışlarına yansıyacak.

Google’ın geliştirmiş olduğu Chromebook serisi oldukça başarılı bir ürün olduğundan dolayı geniş bir kitleye sahip satışlarda hitap etmesinin doğal olduğunu düşünüyorum bunun dışında Apple ile kıyaslamaya tutulduğunda Macbook ürünleri donanımsal açıdan çok yüksek seviyelerde böylece bilgisayarda sadece internet ortamında içerikleri, paylaşımlara göz atmak isteyen kullanıcıların seçimlerini Chromebook’tan yapmaları oldukça doğal.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.