Anasayfa / Teknoloji Haberleri / 1 Nisan Şakası Kontöre Son

1 Nisan Şakası Kontöre Son

1 Nisan itibariyle telekominikasyon sektöründe arabağlantı yani kontör ücreti düşecek.Kontor sisteminin yerini tl ve kuruş sistemi alacak.Yani kullanıcı artık kontor değil telefonuna para yükleyecek.Telefon sahipleri hangi operatörlerle kaç kontore konuşursam ucuz olur hesabını bırakacak.Avea yöneticilerinden Erkan Akdemir yaptığı açıklamada artık 10 milyonluk kontör değil direk telefondalına 10 tl yükleyecekler dedi.SMS ve MMS uygulamaları ise artık ücretli değil bedava olacak.

Yakın bir tarihde cep telefonları her işi yapabilecek hatta öyleki cep telefonunuz ile cüzdan kullanmadan alış veriş bile yapılabilecek.Telefonunuzu kredi kartı gibi kullanabileceksiniz dedi.Bence süper bir uygulama en çok hoşuma giden ise SMS ve MMS uygulamalarının ücretsiz olaması.Bu sistem en çok öğrencilerin işine gelecek gibi görünüyor.1 Nisanı bekleyelim ve görelim..

3 Yorum

  1. Merhaba;

    Zaten tüm operatörler cüzi bir miktar karşılığı binlerce SMS veriyorlar. Ücretsiz olması pek şaşırtıcı değil. Yalnız, ücretsiz olacak SMS'in acısı nereden çıkacak, bunu da bekleyip göreceğiz 🙂

  2. bu konuda haklısın bekleyip görülecek..

  3. Kredi kartı gibi kullanma olayı Turkcell'de mobil ödeme denen ürünle zaten vardı. 🙂 Ama bu olaydan sonra alışveriş mağazaları mobil ödemeyi etkinleştirseler süper olur aslında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir