izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Adobe, Frame.io’Yu 1.275 Milyar Dolara Satın Alıyor!

Adobe geçtiğimiz günlerde  yaptığı açıklamada, popüler ortak video prodüksiyon yazılımı Frame.io‘nun arkasındaki şirketi 1.275 milyar dolara satın aldığını duyurdu . Adobe, kendi işbirliği yazılımını oluşturmayı hedefliyor.

Frame.io, genellikle zaman alan düzenlemeleri ve görüntüleri inceleme sürecinde kullanılan bir uygulamadır. Editörler, müşteriler ve şirketin bulut tabanlı yazılımını kullanarak görüntüleri depolamak, görüntülemek ve yalnızca bir bağlantı paylaşarak düzenlemeler hakkında geri bildirim almak için herkes kullanabilir. Frame.io ayrıca Adobe’nin Premiere Pro, Apple’ın Final Cut Pro ve Avid Media Composer gibi popüler video düzenleme yazılımlarıyla entegrasyonlar sunar.

Frame.io, Adobe‘nin anlaşması yapılana  kadar bağımsız olarak çalışacak, ardından şirketin kurucuları Frame.io CEO‘su Emery Wells ve kurucu ortağı John Traver Adobe‘ye katılacak. Adobe, Wells‘in Frame.io ekibine liderlik etmeye ve doğrudan Adobe‘nin baş ürün ofisi Scott Belsky‘ye rapor vermeye devam edeceğini söylüyor. Satın almayla ilgili bir açıklamada Wells, “Bildiğiniz ve sevdiğiniz Frame.io ürününün hiçbir yere gitmeyeceğini” ekliyor ve Adobe‘nin sahipliğinin daha fazla kaynak ile Premiere Pro ve Creative Cloud ile daha yakın entegrasyonlar sunacağını söylüyor. Wells‘e göre Frame.io, Final Cut Pro, Avid ve DaVinci Resolve gibi Adobe‘ de olmayan yazılımları da desteklemeye devam edecek.

Adobe, Frame.io'Yu 1.275 Milyar Dolara Satın Alıyor! 1
Şu anda Frame.io‘nun sınırlı bir sürümünü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Değişen miktarlarda bulut depolama alanı ve kullanıcıları için ayda 15 ABD Doları, ayda 25 ABD Doları veya özel kurumsal fiyatlandırma ile kolayca ödeme yapabilirsiniz. Bu birleşmenin gelecekte Creative Cloud aboneliğine sorunsuz bir şekilde entegre edileceğini hayal etmek zor değil.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.