izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Akıllı Telefonların Batarya Ömrünü Uzatmak için İpuçları!

Akıllı telefonların en büyük problemlerinden bir tanesi bataryalarının kısa süre içerisinde bitmesi. Bu nedenle sizlere bu yazımızda üç farklı ipucu sunacağız. Günümüzde, Dijital cihazların sıkıntıları olarak karşımıza çıkan batarya sorunları bir çok yerde araştırmacılar tarafından nasıl çözüleceği için çalışmalar yürütülüyor.

Cihaz Tamamen Boşaltılmadan Şarj Edin

Lityum-Iyon tabanlı olan akıllı telefon bataryaları, Sürekli olarak %0’da kaldığı süre boyunca ömürlerinde bir takım azalmalar görülmüştür. Battery University’nin yayınlamış olduğu tabloya göre yüzde elli oranına dek boşaldıktan sonra şarja takılan akıllı cihazların batarya ömürleri, Diğer bataryalara nazaran daha uzun oluyor.

Batarya Tam Dolu Haldeyken Prizde Cihazı Tutmayın

Lityum-Iyon bataryalar, Tam doluma  çok fazla ihtiyaç duymazlar. İdeal olarak cihazların bataryasını yüzde kırt ve yüzde seksen arasında tutmaktadır. Bu şekilde ömürleri bir tık daha uzun kalmaktadır. Fakat yüzde yüze dek şarj ediyorsanız, Dolum gerçekleştikten hemen sonra şarj cihazından telefonu çıkartmaya özen gösterin.

Cihazınızın Bataryasını Bir Defa Tamamen Sıfırlayın

Bataryayı bir defa tam olarak şarjının tamamen bitmesi, Büyük bir sıkıntıdır. Çünkü akıllı telefonlar üzerinde diğer Lityum-Iyon bazlı bataryalara ek olarak akıllı batarya sistemi bulunuyor. Geliştiriciler, Bataryanın bir defa boşaltılması hakkında önerilerde bulunuyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.