izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Adobe, PDF’leri Hızla Düzenlemeyi Sağlayan Tarayıcı Uzantısını Yayınladı!

Hepimizin önüne en az bir kere çıkmış olan PDF dosyalarını bazen düzenlemek ve değiştirmek isteyebiliriz. Bu genellikle Adobe Acrobat gibi özel bir uygulamayı indirip kullanmamızı gerektirir ve daha gelişmiş düzenleme özelliklerine erişmek istiyorsanız premium hesap için ödeme yapmanız gerekmektedir. Fakat, işiniz hızlı ve basit düzenlemeler yapmak üzerine ise, Adobe size yardımcı olacaktır.

Şirket, Google Chrome için tasarlanmış yeni bir tarayıcı uzantısını kullanıma sundu. Bu uzantı ile, belgelere imza eklemek de dahil olmak üzere, ayrı bir uygulama indirmek zorunda kalmadan veya bunun için ödeme yapmak zorunda kalmadan hızlı ve basit düzenlemeler yapabileceksiniz.

Adobe, PDF'leri Hızla Düzenlemeyi Sağlayan Tarayıcı Uzantısını Yayınladı! 1
Adobe‘ye göre, “Bilgisayarınızda yeni bir uygulama açmak veya PDF düzenleme için bir web uygulaması aramak, özellikle aceleniz olduğunda güçlük çekebilir. Ve web tarayıcınızdaki yerel varsayılan PDF görüntüleyici sınırlı işlevselliğe sahiptir ve yalnızca PDF dosyalarını görüntülemenize veya indirmenize izin verir. Ancak Google Chrome için Adobe Acrobat uzantısı, tarayıcı pencerenizden zahmetsizce yorum yapmanıza, işaretlemenize, doldurmanıza ve PDF‘leri imzalamanıza ve daha pek çok şeye olanak tanır.” açıklamalarında bulundu.

Adobe, PDF'leri Hızla Düzenlemeyi Sağlayan Tarayıcı Uzantısını Yayınladı! 2
Eklentinin özellikleri arasında PDF belgeleri üzerinde yorum yapabilme, küçük ayarlamalar yapma, menüleri işaretleme, formları doldurma ve belgeleri imzalama özellikleri de bulunmaktadır. Tam teşekkürlü bir PDF uygulamasına veya web için Acrobat kullanmaya kıyasla sınırlamaları elbette olacaktır, fakat dediğimiz gibi, tarayıcıda hızlı ve kolay bir şekilde basit düzenlemeler yapmak isteyenler için işlerini fazlasıyla görecektir.
İlgileniyorsanız, uzantı Chrome Web Mağazası üzerinden indirilebilir , bu nedenle kontrol etmek isterseniz başlayabilirsiniz. Tarayıcınıza eklentileri nasıl ekleyeceğinizi bu haberimizde detaylıca anlattık.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.