izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Amazon ve Instacart Çalışanları COVID-19 Koruması İçin Grevde

Amazon ve Instacart Çalışanları COVID-19 Koruması İçin Grevde 1Instacart ve Amazon çalışanları, daha güçlü sağlık koruması ve daha iyi ücret talep etmek için Pazartesi günü grev yapıyorlar. Instacart’ın ülke çapındaki konser çalışanları, yiyecek toplama ve teslim etme emirlerini reddederken, Staten Island’daki Amazon depo çalışanları işlerini bırakıyor .

Nakliye ve teslimat işçileri, COVID-19’un yayılmasını yavaşlatmak için evde gizlenmiş kalan milyonlar için bir yaşam çizgisi haline geldi. Bu işçiler hala fiziksel olarak işe gitmeli ve virüse maruz kalma riskiyle karşı karşıya olmalıdır. Instacart müşterileri, tehlike ödemesinde sipariş başına ek 5 $, uygulamada varsayılan yüzde 10 ipucu tutarı, önceden var olan veya hastalanan kişiler için ücretli hastalık iznine daha fazla erişim ve şirket tarafından sağlanan koruyucu malzemeler (sabun, el) dezenfektan ve dezenfektan mendil ve spreyler en azından. Orta düzeyde bir yazı , “Bizi yeterince koruyamayan, bize yeterince ödeme yapamayan ve hasta olmamız durumunda bize erişilebilir fayda sağlayamayan bir şirket için güvenliğimizi, sağlığımızı veya hayatlarımızı riske atmayacağız” dedi.İki Instacart müşterisi tarafından kurulan Gig Workers Collective’in grevi. Görev ayrıca Instacart’ın işçilere hastalanırlarsa veya kendi karantinaya almaları gerekiyorsa iki haftaya kadar hastalık ödemesi yapma vaadini yerine getirmediğini iddia ediyor.

Instacart gibi, Amazon da Başbakan veya Kara Cuma günü gördüklerine benzer bir emir artışı görüyor ve şirketi talebe ayak uydurmaya ve 2 ABD doları teklif etmeye yardımcı olmak için ABD’de 100.000 yeni tam ve yarı zamanlı pozisyon açmaya zorluyor saat Nisan’a kadar yükseltir. Ancak Amazon depo çalışanları virüs yayıldıkça korunmadıklarını söylüyor. Şirketin Staten Island tesisinde 50 ila 200 arasında herhangi bir yerde Amazon depo çalışanları da saat 12: 30’da dikkat çekiyor ve geçen hafta haberlerin patlak vermesinden sonra benzer talepleri takip eden COVID-19 vakası vardı. Grevin lideri Christian Smalls CNN’ye iddia ettidepodaki beş ila yedi kişinin aslında pozitif test ettikleri. Grevciler Amazon’u, derinlemesine bir temizlik için Staten Island deposunu kapatmaya çağırıyor ve işçilere bu süre içinde ücretli izin veriyor. (Amazon, tesisi daha sık ve kapsamlı bir şekilde temizlediğini, ancak geçici olarak kapatmayı seçmediğini söylüyor.) İşçiler ayrıca şirketin işçilere hastalık iznine daha fazla erişim vermesini istiyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.