izmir escort
Hakkı Duman – Wordpress, Seo ve Opencart Uzmanı

Apple Artık Cam Kasa Kullanacak!

Gelecek olan iPhone modellerine yönelik olarak ortaya büyük bir iddia sunuldu. KGI tarafından yapılan araştırmaya göre Apple, Yakın bir zaman diliminde alüminyum tasarımlı kasaya tamamen geride bırakarak cam malzemeye geçiş yapacak. Apple’ın gelecek olan iPhone modellerine yönelik olarak etkili bir çalışmanın detayı sızdırıldı.

KGI firmasının Apple analisti olarak görev yapan Ming-Chi Kuo, Firmanın iPhone tasarımında büyük bir radikal değişikliğe hazırlandığını öne sürdü. Ming-Chi Kuo’Ya göre 2017 yılında alüminyum kasa tasarımını geride bırakarak tamamen cam tasarıma geçiş yapması bekleniyor.

Yeni iPhone’lar Komple Camdan Olacak!

Ortaya çıkan iddiayı oldukça güçlü kılan ise Ming-Chi Kuo’nun oldukça uzun yıllardır Apple üzerine görev yapması ve firmanın tedarikçilerine yakın olması. Bu durumda kısacası Apple Medyumu gibi görev yapan analistin ortaya attığı tüm iddialar doğru bir şekilde gün yüzüne çıkıyor.

iphone-6-concept-nowhereelse-and-martin-hajek-003[1]

Esasında Apple’ın geriye dönük çalışmalarına baktığımızda cam tasarımının oldukça önemli bir yapıda olduğunu görebiliriz. Steve Jobs’un tasarımı olarak karşımıza çıkan iPhone 4 ve iPhone 4S ön ve arka kapakları olmak üzere tamamen camdan üretilmiş ve bu kasa en beğenilen iPhone modellerinin arasına girmeyi başarmıştı.

Cam Tasarımlı iPhone Modelleri Ne Zaman Üretilecek

iPhone 7de gelmesi tahmin edilmeyen cam tasarım büyük ihtimal iPhone 8’de yer alacak. Apple’ın üzerinde çalıştığı yeni ürünün yaklaşık olarak iki yıl sonra göreceğimiz için oldukça uzun bir zaman diliminin olduğunu açıklayabiliriz. Apple daha önce yapmış olduğu açıklamalarında iPhone 8 modelini 2018 yılından önce duyurmayı düşünmediğini dile getirmişti.

Apple tarafında henüz bir ani kararla alınan sürpriz yapılmazsa Steve Jobs’un daha önce iPhone 4 ve iPhone 4S tasarımlarında yer verdiği cam kasa iPhone 7 ile kısa bir süre sonra tekrardan hayatımıza girebilir. Esasında Steve Jobs’tan sonra alınan kararların doğrultusunda Apple’da oldukça değişiklikler yapılmıştı, Tim Cook’un yavaş yavaş Steve Jobs’un düşüncelerine geri döndüğünü yeni yeni sunduğu tasarım anlayışları ile fark edebiliyoruz.

Sizlerde konu hakkında ki düşüncelerinizi bizlerle paylaşmak isterseniz, Konunun altında yer alan yorum kısmından bize geri dönüş yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright 2010 Hakkı DUMAN Kişisel Blog. Tüm hakları saklıdır.